İSTANBUL ANADOLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Pendik'te 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01121730
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : KURTKÖY MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 26.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4216 ESAS
Muhammen Bedeli
:
445,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU4. İCRA DAİRESİ

2019/4216 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Pendik İlçe, 1540 Parsel, KURTKÖY Mahalle/Köy, Karaçalı Mevkii, A1 BLK 1. KAT 5 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm
İMAR DURUMU: Taşınmaza ait dosya içerisinde yer alan, Pendik Belediye Başkanlığı Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün 05.02.2019 tarih 85453698-115.02.01-E.6306 sayılı yazısına göre; Pendik ilçesi Kurtköy Mahallesi 1 pafta 1540 parsel sayılı taşınmaz 15.02.2013 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Şeyhli Bölgesi uygulama imar planında: kısmen TAKS: 0,40 Hmaks:30,50 m KAKS:1,65 yapılanma şartlarında K! rumuzlu konut alanında, kısmende cüzi miktarı yolda kalmaktadır.
Pendik Belediye Başkanlığı Resmi internet sitesinden edinilen bilgiye göre; İstanbul ili Pendik ilçesi Kurtköy Mahallesi -ada 1540 parsel sayılı taşınmazın cepheli olduğu üstün caddesinin 2019 yılı Emlak vergisine esas sokak rayiç bedeli 1.222,90 TL/m2 dir.
HUDUDU VE SAHASI:Söz konusu taşınmazın dosyası içerisinde mübrez tapu kaydı ve 1/1000 ölçekli çapı arazide belirgin sabit noktalardan istifade ile arz üzerine aplike edildiğinde anılan taşınmazların alanı, boyutları, bulunduğu semt ve mevki itibariyle yerine aynen uygun olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın konumlu olduğu bölge, alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda olup, yakın çevrede 4-6katlı, konut yapılarının bulunduğu tespit edilmiştir.
Taşınmaza üstün caddesi üzerinden toplu taşıma araçları ile ayrıca özel araçlarla ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır. Taşınmaz D-100 Karayoluna 8 km , TEM otoyoluna 8,5 km, Sabiha Gökçen Havalimanına 5 km mesafededr. Taşınmazın yakınında Kurtköy Spor Kulubü Tesisleri, Ersoy Hastanesi yer almaktadır.
TAŞINMAZIN HALİ HAZIR DURUMU : Kurtköy Mahalesi, Üstün caddesi Osmanlı evleri A-1 Blok Menekşe Apt. D:5 Pendik istanbul adresinde konumlu taşınmazın bulunduğu site A-1, A-2, A-3, A-4,A-5 ve Bblok olmak üzere 6 bloktan ibarettin. Sosyal donatı (kapalı otopark, yapay gölet, çocuk oyun alanı, özel güvenlik ) alanına sahip site dahilinde elektrik, sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları ikmal edilmiştir. Blokların cephesi, dış cephe boyası ile boyanmıştır. Kıymet takdiri yapılan taşınmazın bulunduğu A-1 Blok, 10.04.2008 tasdik tarihli onaylı mimarı tadilat projesine göre; bodrum+zemin kat+3 normal kat +çatı katı olmak üzere toplam 6 katlı inşa edilmiştir. Bodrum katta otopark, sığınak, çöp odası, wc, zemin katta 4 adet dükkan, 1. ve 2. normal katta 4 er adet daire, 3. normal katta 4 adet dubleks daire olmak üzere blokta toplam 16 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Blok girişi, site içinden , zemin kattan sağlanmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Kıymet takdiri yapılan 1. normal kat 5 nolu bağımsız bölüm; onaylı mimari tadilat projesine göre; hol, salon, mutafak, 3 adet yatak odası, banyo, wc, sauna ve balkon olmak üzere projelendirilmiş olup, yaklaşık 108 m2 net, 125 m2 brüt kapalı alandan oluşmaktadır. Yerinde yapılan tespitlerde taşınmaz içerisinde banyo ve sauna bölümünün birleştirilerek kullanıldığı görülmüştür. Yapılan ölçümlerde, iç hacimlerin, mimarı proje ölçüleriyle uyumlu olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın iç hacimlerinde; Salon ve odalarda zeminler laminat parke kaplı, duvarları saten boyalı olup, tavanlar tavan boyası ile boyalı ve kartonpiyerlidir. Hol bölümünde zemin seramik kaplı, duvarlar saten boyalıdır. Islak hacimlerde zemin ve duvarlar seramik kaplıdır. Mutfak dolapları laminat olup, tezgahı granittir. Banyoda Hilton lavabo ve duşakabin mevcuttur. İç kapılr ahşap panel kapı, dış kapı çelik kapı olup, pencere doğramaları PVC dir. Balkon, katlanır cam sistemi ile kapatılmıştır. Isıtma sistemi doğalgaz kombidir.
Adresi :
Yüzölçümü : 108 m2
Arsa Payı : 5/600
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 445.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4216 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR