İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Maltepe’de 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981000
Şehir : İstanbul / Maltepe
Semt-Mahalle : BAŞIBÜYÜK MAH. / AYDINEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 134
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/482 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 15:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1. NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ

2018/482 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


İzmir 10. İcra Dairesinin 2015/13989 Esas sayılı dosyasından gönderilen talimat gereğince Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Maltepe İlçesi, 15712 Ada, 437 Parsel, Başıbüyük Mahallesi, 4.kat, 14.nolu MESKEN Nolu Bağımsız Bölüm satılarak paraya çevrilecektir. KONUMU-ULAŞIMI-ÇEVRESEL ÖZELLİKLERİ: İstanbul ili Maltepe ilçesi idealtepe mahallesi öğrenci sokak memoğlu apartmanı no:10 D:14 posta adresinde yer almaktadır. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan orta gelir grubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Söz konusu bölgede ticari alanlar cadde üzerlerindeki binaların zemin katlarında yer almakta olup normal katları ise yoğun bir şekilde mesken nitelikli gelişmiştir. Yakın çevresinde güzide yılmaz ilkokulu idealtepe 50.yıl parkı küçükyalı çınar cami yer almaktadır. D100 karayolu 750m, anadolu otoyolu 7 km, sabiha gökçen havaalanı 25 km, maltepe belediyesi 1.5 km mesafede yer almaktadır.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ: bağımsız bölümün bulunduğu bina 15712 ada, 437 parsel nolu ve 502,00 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizam "BAHÇELİ KARGİR APARTMAN" niteliğinde betonarme tarzındadır. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat, zemin kat, 4 nolu kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre, bodrum katında sığınak, 1 adet daire, 1 adet dükkan, zemin katında bina girişi, 2 adet daire, 3 normal katın her birinde 3 er adet daire ve 4.normal katta 1 adet daire olmak üzere toplam 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi ısı yalıtımlı kaplamalı, dış cephe boyalıdır. Binaya giriş kapısı demir doğrama, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Binada asansör ve yangın merdiveni bulunmamaktadır. Söz konusu bina yaklaşık 30 yıllık bir yapıdır. Binaya girişi sokağa göre sağ (kuzeybatı) cephesinden sağlanmaktadır. Söz konusu bina kötü işçilik ve malzemele ile yapılmıştır.
BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ: 4.normal kat, 14 nolu mesken, bina girişine göre katta tek daire olarak yer almaktadır. Mimari projeye göre katta net 134 m2 alanda salon, mutfak, 3 oda, 2 banyo, antre koridor ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Mahal kullanımında balkon hacimlerinden 1 tanesi odalara katılmıştır. Söz konusku durum yasal sorun teşkil etmemektedir. Halihazır da söz konusu daire mal sabihi tarafından kullanılmaktadır. Sölon zemin döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üstü saten boyalıdır. Banyonun zemin döşemesi seramik kaplama, duvarları fayans kaplıdır. Mutfak mahallinde lamine mutfak dolapları ve granit mutfak tezgahı bulunan taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları amerikan panel kapı ve pencere doğramaları PVC dir.
İMAR DURUMU İNCELEMESİ: Maltepe Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 01.11.2018 tarihli E- İmar Sayılı belgesine göre; söz konusu parsel, 26/02/2007 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli Maltepe E-5 Güneyi uygulama imar planı kapsamında ayrık nizam 4 kat, ön bahçe 5 metre, yan bahçe 4 metre, çekme mesafeli yapılanma şartlarında " konut alanı "nda kalmaktadır.
TAŞINMAZIN ADRESİ: İdealtepe Mahallesi, Öğrenci Sokak. Memoğlu Apartmanı. No:10 Daire:14 Maltepe / İSTANBUL
Yüzölçümü : 134 m2 ,Arsa Payı : 160/2400
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Ayrıntılı tapu kaydı dosyamızda mevcut olup istenilmesi halinde görülebilir.
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1. NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/482 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR