BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Kumburgaz'da daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943049
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : KUMBURGAZ MAH. / KUMBURGAZ
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1072 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 15:10
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2018/1072 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


Özellikleri: İstanbul, Büyükçekmece İlçesi, Kumburgaz Mahallesi, 366 ada, 42 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Büyükçekmece, Kumburgaz Mahallesi, Karakol ve Umut Caddeleri, Hidayet Sokak, Sena Doktorlar sitesi, No:19, B-1 Blok, bodrum kat, D:2 adresinde yer almaktadır.Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri Büyükçekmece Belediyesinden mevcut onaylı projesi incelenmek, 4 no.lu emsal daire gezilmek ve bilgi alınmak suretiyle tespit edilmiş olup, buna göre; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet ve ebeveyn banyosundan ibaret olduğu tespit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları mobilya kapı, zeminler şap, mutfak taşının yerinden çıkmış, pencereler pvc’dir. Doğalgaz tesisatı daire kapısındadır. Daire brüt 130 m2 kullanım alanına sahiptir. Ortak alanlar granit, merdiven korkulukları alüminyumdur. Siteye ait açık yüzme havuzu mevcuttur.Binada her katta iki daire bulunmaktadır. İncelenen emsal 4 no.lu dairenin hasarlı olduğu, tadilat gerektirdiği görülmektedir. Taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, semt merkezine, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. E-5 karayolu üzerinde yer almakta olup TEM bağlantı yoluna çıkış imkanı vardır. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş yazlık amaçlı kullanılan konut bölgesinde kalmaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz bir site içerisinde yer almakta olup, sitede geniş bahçe alanı, sosyal tesis ve yüzme havuzu bulunmaktadır. Açık otopark imkanına sahiptir.

Yüzölçümü: 4.848,06 m2 Arsa Payı: 18/4850
İmar Durumu: Büyükçekmece ilçesi, Kumburgaz Mahallesi, 366 ada, 42 parsel ( B1 blok, 2 no.lu bağımsız bölümün sayılı taşınmazın 16.10.1991 onay tarihli 1/1000 ölçekli İmar Planında ayrık veya ikiz nizam H: 12.50 m. Konut alanında kaldığı, ayrıca söz konusu taşınmazın bulunduğu alanda 28.11.2016 tarih 1/5000 ölçekli Kumburgaz TEM bağlantı yolu doğusu ve Kartaltepe nazım imar planı Kumburgaz Etabı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığınca onaylandığı bu doğrultuda planlama çalışmalarının devam ettiği belirtilmektedir.

Kıymeti: 160.000,00 TL KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir

1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1072 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/02/2019 İcra Müdürü Yrd.34572

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR