KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Küçükçekmece'de daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944295
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2245 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
23.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
TEVFİKBEY MAH. HALKALI CAD. NO:146 KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİ A BLOK GİRİŞ KAT G-71 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASSEFAKÖYKÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE2. İCRA DAİRESİ

2017/2245 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :TAPU KAYDI:Küçükçekmece Tapu Müdürlüğü tarafından tanzim edilmiş olan tapu kayıt örneğine göre; ün 15.03.2017 tarih, 607907 sayılı tapu kayıt örneğine göre; Küçükçekmece İlçesi, Halkalı Mahallesi, Çamlıkaltı Mevkiinde bulunan 99 ada, 20 parsel sayılı 267,24m2 miktarlı kat mülkiyeti tesisli B.A.K. Apartman ve Arsası vasıflı taşınmazda 48/272 arsa paylı 2.kat (7) nolu çatı arası piyesli dairenin tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu, taşınmazın kaydında dosya haczi ile takyidatlar mevcut olduğu bildirilmiştir.
İMAR DURUMU:Küçükçekmece Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Durum Şefliğinden alınan imar durum bilgisine göre söz konusu taşınmaz 22.06.2005-17.01.2014-16.05.2014-18.10.2015-18.10.2016 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli, Halkalı Revizyon Uygulama İmar Planında, plan notlarının 1.25 maddesindeki hükümlere haiz, A-3 (Ayrık Nizamkat) Konut Alanında kalmaktadır. Hava mania kriterlerinden dolayı maksimum bina yüksekliği ve kat adeti Emlak ve İstimlak Müdürlüğünce tespit edilecek RS kotuna göre belirlenecektir denilmiştir.
TAŞINMAZIN HALİHAZIR DURUMU:Satışa konu taşınmaz; İstanbul, Küçükçekmece İlçesi, Halkalı Merkez Mahallesi, 1. Çimen Sokakta, tapunun 99 ada, 20 parsel numarasında kayıtlı ve 1.Çimen Sokaktan 25 dış kapı numarası alan 267,24m2 miktarlı arsa dahilindeki kat mülkiyeti tesisli kargir apartmanda48/272 arsa paylı 2.kat (7) nolu çatı arası piyesli dairenin tamamı niteliğindedir.Bodrum kat+ zemin kat+ 2 normal kat+ çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, bitişik nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, dokuz yıllık ömre sahip,elektrik, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatı mevcut, katlarında ikişer daireli ana binanın, 2.normal kat ve çatı katında yer alan çatı piyesli daire, mahallinde çatı piyesine bina ortak merdiveninden müstakil giriş teşkil edilmek suretiyle müstakil kullanımlı daire şeklinde olup, 2.kat esas daire kısmı antre, salon, mutfak, bir tanesi ebeveyn banyolu üç oda, banyo-WC ve balkon mahallerinden, tasdikli proje hilafında daire içerisinden çıkışının iptal edilmesi ve bina ortak merdiveninden müstakil giriş teşkil edilmesi suretiyle bağımsız bir daire olarak kullanılan, ayrıca yine proje hilafında çatı altı ve ortak alanlarının da çatı piyesi kullanım alanına dahil edilmesi suretiyle büyütülen çatı piyesinde, antre, salon, mutfak, iki oda, banyo, WC ve açık teras mahallerinden ibaret, 2.kat esas daire kısmı kapalı alanı 100m2, çatı piyesi alanı 94m2 olmak üzere 194m2 alana sahip,laminat ve seramik zeminli, duvarları sıvalı ve boyalı, PVC doğramalı, daire giriş kapısı çelik kapı şeklinde, daire dahilinde elektrik, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatı mevcut, kombi kalorifer ısıtmalıdır. Satışa konu taşınmaz bulunduğu semt ve mevki itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda, civarın talep gören iskana elverişli konut sahasında yer almakta olup ulaşım imkanları elverişlidir.
Gayrimenkulün bulunduğu semt ve mevkii, imar durumu, yüzölçümü, ana artere olan mesafesi, belediye ve altyapı hizmetlerinden yararlanma durumu, binanın inşaatında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, deprem sonrası emlak alım ve satım koşulları, mahallin rayiç bedelleri, değerine tesir edecek olumlu ve olumsuz tüm etkenler ile günün iktisadi koşulları da göz önüne alınarak;Küçükçekmece İlçesi, Halkalı Mahallesi, Çamlıkaltı Mevkiinde bulunan 99 ada, 20 parsel sayılı 267,24m2 miktarlı kat mülkiyeti tesisli B.A.K. Apartman ve Arsası vasıflı taşınmazda 48/272 arsa paylı 2.kat (7) nolu çatı arası piyesli dairenin tamamına 420.000.-TL kıymet takdir edilmiştir.
Kıymeti : 420.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 23/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : TEVFİKBEY MAH. HALKALI CAD. NO:146 KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİ A BLOK GİRİŞ KAT G-71 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASSEFAKÖYKÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2245 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR