KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Küçükçekmece'de 2+1 daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131466
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Semt-Mahalle : GÜLTEPE MAH. / SEFAKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 81
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2845 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.04.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
13.05.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Tevfiybey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE3. İCRA DAİRESİ

2019/2845 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1- TAPU KAYDIDosyada bulunan tapu kayıt örneğine göre; Küçükçekmece İlçesi, Safra Mahallesi, Kanlıkuyu Mevkiinde bulunan 730 ada, 21 parsel sayılı 216,87m2 miktarlı kat mülkiyeti tesisli “Bahçeli Kargir Apartman” vasıflı taşınmazda 46/394 arsa paylı 3.kat (8) nolu meskenin tamamının borçluadına kayıtlıdır
2- İMAR DURUMUKüçükçekmece Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan imar durum bilgisine göre Küçükçekmece İlçesi, Gültepe Mahallesi, 730 ada, 21 parsel sayılı yer; 22.06.2005- 28.03.2018 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli Sefaköy Revizyon Uygulama İmar Planında, İ-4 (İkiz Nizam 4 kat) yapılaşma şartlarında, konut alanında kalmaktadır denilmiştir.
TAŞINMAZIN HALİHAZIR DURUMU Satışa konu taşınmaz İstanbul, Küçükçekmece İlçesi, Gültepe Mahallesi, Deliorman Caddesinde, tapunun 730 ada, 21 parsel numarasında kayıtlı ve Deliorman Caddesinden 47 dış kapı numarası alan 216,87m2 miktarlı arsa dahilindeki kat mülkiyeti tesisli Tiryaki Kardeşler Apartmanında 46/394 arsa paylı 3.kat (8) nolu meskenin tamamı niteliğindedir.
Taşınmaza ait Tapu Müdürlüğünde onaylı projeye rastlanılmamış olup, ilgili Belediyesinde bulunan mimari projesi tetkik edilmiş olup, tadilatlı mimari projesi üzerinde yapılan incelemede; Bodrum kat+ zemin kat+ 3 normal kat+ çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, ikiz nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, 28 yıllık ömre sahip, normal katlarında ikişer daireli, elektrik, sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları mevcut ana binanın 3.normal katında yer alan daire, onaylı projesine göre; antre, salon, mutfak, iki oda, banyo, WC ve yan cephe boyunca devam eden açık balkondan ibaret, dış ölçüleri itibariyle 81,50m2 alana sahip, projesine yan cephe boyunca devam edenaçık balkon çıkması mahallinde kapalı kullanım alanına dahil edilmiş durumda, daire giriş kapısı çelik kapı, pencereleri PVC doğrama şeklinde, taşınmaz dahilinde elektrik, sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları mevcuttur.
Satışa konu taşınmaz, bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören konut alanında yer almaktadır.
Gayrimenkulün bulunduğu semt ve mevkii, imar durumu, yüzölçümü, ana artere olan mesafesi, belediye ve altyapı hizmetlerinden yararlanma durumu, deprem sonrası emlak alım ve satım koşulları, mahallin rayiç bedelleri, değerine tesir edecek olumlu ve olumsuz tüm etkenler ile günün iktisadi koşulları da göz önüne alınarak;
Küçükçekmece İlçesi, Safra Mahallesi, Kanlıkuyu Mevkiinde bulunan 730 ada, 21 parsel sayılı 216,87m2 miktarlı kat mülkiyeti tesisli “Bahçeli Kargir Apartman” vasıflı taşınmazda 46/394 arsa paylı 3.kat (8) meskenin tamamına 300.000.-TL kıymet takdir edilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Tevfiybey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2845 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR