KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Küçükçekmece'de 2+1 daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115435
Şehir : İstanbul
Oda Sayısı : 2+1
: 83
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/559 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 11:45
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 11:45
Satış Yeri
:
Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adliyesi Ceza A Blok G/71 İhale Odası KÜÇÜKÇEKMECE Sefaköy/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2016/559 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Küçükçekmece İlçe, 0 Ada, 4379 Parsel, KÜÇÜKÇEKMECE Mahalle/Köy, 2. Kat 9 Nolu Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölümün satışı yapılacaktır. Ana gayrımenkul; tapu kayıtlarında, İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, Küçükçekmece Mahallesi, Yenimahalle Yeşilyuva Mevkii, 4379 parselde kayıtlı, ARSA nitelikli, 359,00 m² alanlı Kat İrtifaklı Ana taşınmaz ve üzerinde betonarme karkas sistemle, 2. Sınıf malzeme ve işçilikle, ayrık nizamlı inşa edilmiş binadır. Küçükçekmece İlçe Tapu Müdürlüğünde incelediğimiz işlem dosyasında bulunan 2.11.1989 tarih, 89/2970 nolu kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre, bina, bodrum, zemin, 3 normal katlıdır. Binanın bodrum katında, zemin katındaki dükkanlara ait 2 adet depo alanı, kaloriferci dairesi ile binaya ait ortak alanlar, zemin katında, 2 si depolu olmak üzere, 3 adet b. b. dükkân, normal katların her birinde, 3er adet b. b. mesken bulunmaktadır. Binada toplamda, 12 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Binanın girişi, güneye bakan cephesinden, binanın zemin kat kotundan verilmiştir. Binanın dış cephesi, mantolama üzeri, dış cephe kaplamalıdır. Binada, asansör bulunmamaktadır. Binanın dış kapısı, camlı demir profillidir. Bina içinde, bina giriş sahanlık zemini, kat sahanlıkları ile merdiven basamakları, mermer kaplamalıdır. Merdiven korkulukları ile küpeştesi, demir profillidir.
Konu taşınmaz, 9 nolu bağımsız bölüm mesken, onaylı mimari projesinde, binanın 2. Normal katında, Net:83 m² (Brüt:92 m²) alanda, 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc, 3 balkon hacimlerinden ibarettir. Konu taşınmazın kullanım alanı değişmekle birlikte, mevcutta, proje hilafında, bina girişine göre, sağ köşede ki balkonun yeri değiştirilerek, ortadaki balkonla birleştirilmiştir. Birleştirilen açık çıkma balkon hacminin yaklaşık 4 m²si iç mekana (Yatak odası) dahil edilmiştir. Konu taşınmaz, mevcutta, Net:83 m² (Brüt:92 m²) alanda, 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc, 2 balkon hacimlerinden ibarettir. Taşınmaz, bina girişinin bulunduğu cephesinden, güneye, Pakten Sokağına bakan cephesinden, batıya olmak üzere, çift cephelidir. Konu taşınmazın kapı no?su;6?dır. İç mekânlarında, salon ve odaların zeminleri, laminat parke kaplıdır. Islak hacimler, balkon zeminleri, seramik kaplamalıdır. Yaşam hacimlerinde, duvarlar, kartonpiyerli, tavanlar, plastik boyalıdır. Mutfakta, mermer malzemeden imal mutfak tezgâhı, mdfli malzemeden imal mutfak dolapları mevcuttur. Banyoda, Hilton tipli dolaplı lavabo, klozet, duş kabini bulunmaktadır. Konu taşınmazın ısıtma sistemi, doğalgaz kombili sistemlidir. Mesken kapısı, çelik, iç kapıları, suntalam malzemeli, pencere doğramaları, pvc profillidir.
Adresi : İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, Cennet Mahallesi, Pakten Sokak, Seçkin Apartmanı, No:16, D:6 adresindedir.
Yüzölçümü : 83 m2
Arsa Payı : 42/492
İmar Durumu : Küçükçekmece Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 21.05.2018 tarihli yazısında; Küçükçekmece İlçesi, Cennet Mahallesi, 4379 parsel sayılı yer, 15.12.2006-17.01.2014-17.01.2015-13.01.2017 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli, Küçükçekmece Merkez Revizyon Uygulama İmar Planında, kısmen plan notlarının 1.21. maddesindeki hükümlere haiz, (A-5) Ayrık nizam, 5 kat Konut Alanında kalmaktadır. Uygulama aşamasında, parselin kuzeyinde ki Taşdelen Sokak cephesinde, yoldan satın alma çıkması durumunda, plan örneğinde (A) işaretli kısımla tevhit edilecektir. Havamânia kriterlerinden dolayı maksimum bina yüksekliği ve kat adedi Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünce tespit edilecek RS Kotuna göre belirlenecektir. Denilmektedir.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Hacizler mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adliyesi Ceza A Blok G/71 İhale Odası KÜÇÜKÇEKMECE Sefaköy/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/559 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR