İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Kartal'da daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940749
Şehir : İstanbul / Kartal
Semt-Mahalle : YAKACIK ÇARŞI MAH. / YAKACIK
: 326
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/816 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,610,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
11.04.2019 15:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1.NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ

2018/816 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Kartal İlçesi, 12282 Ada, 226 Parsel, Yakacık Mahallesi, Kartalyolu Mevkii, D blok, 5.nolu Daire.satılarak paraya çevrilecektir.

TAŞINMAZIN KONUMU: Taşınmaz İstanbul ili, Kartal ilçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kent Sokak, Yakacık Country Sitesi D Blok, D:5 adresinde yer almaktadır. Taşınmaz Kartal Caddesi'ne yakın mesafede yer almaktadır. Taşınmaza yakın konumda Kartal Sanayi Sitesi, Kartal Belediyesi Park Bahçeler Şubesi, Hekotaş Sitesi vb.yer almaktadır.
TAŞINMAZIN NİTELİKLERİ: taşınmaz tapu kayıtlarında Daire vasfındadır. Taşınmazın bulunduğu 13 yıllık bina bodrum+zemin+1normal kat+çatı kat olmak üzere toplam 4 katlıdır. Parsel üzerinde 32 adet blok bulunmaktadır. Taşınmaz bina girişine göre sol cephede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu site Kartal Yakacı Country olarak yer almaktadır. Binada katta 2 daire yer almaktadır. Binada otopark imkanı bulunmaktadır. Binanın dış cephesi akrilik boyalıdır. Binaya giriş kapısı demir doğrama, merdivenler seramik, duvarları saten boyalıdır. Söz konusu 5 nolu bağımsız bölüm yerinde alınan ölçülere göre bodrum katında yaklaşık net 69m2, zemin katta teras harniç yaklaşık 77m2, 1.normal katında yaklaşık net 79m2, çatı arası katında yaklaşık net 48m2, 11m2 balkon olmak üzere taşınmaz toplamda yaklaşık net 284m2, brüt yaklaşık 326m2 dir. Taşınmazın kapalı alana dahil edilmeyen yaklaşık 16m2 lik teras kullanımı bulunmaktadır. Zemin katta salon, mutfak, banyo, bodrum katta 2 oda, ortak alan, 1.normal katta 3 oda banyo ve teras kısmında 2 oda banyo ve teras hacimleri bulunmaktadır. Taşınmazın iç malzemeleri kaliteli ve bakımlı olduğu görülmüştür. Betonarme yapı IV.A yapı sınıfındadır. Pencereler PVC kaplı dış kapısı çeliktir. Binada ısınma doğalgaz sistemi ile sağlanmaktadır.
İMAR DURUMU: Kartal Belediyesi İmar Müdürlüğünün yazısında, Taşınmaz Kartal E-5 Keziy Uygulama İmar Planı ayrık nizam TAKS: 0.20-0.40 KAKS: 1.50 konut alanında kalmaktadır.
TAŞINMAZIN ADRESİ: Cumhuriyet Mh. Kent Sk. Yakacık Country Sitesi, D Blok, D:5, Kartal / İSTANBUL
Yüzölçümü : yaklaşık net 284m2, brüt yaklaşık 326m2
Arsa Payı : 74/4736
Kıymeti : 2.610.000,00 TL
KDV Oranı : %8(satışın 31.03.2019 tarihine kadar kesinleşmesi ve yine bu tarihe kadar KDV nin yatırılması halinde KDV oranı % 8, Satışın bu tarihten sonra kesinleşmesi ve KDV'nin bu tarihten sonra yatırılması halinde ise kesinleşme tarihindeki ilgili kanun ve mevzuatça belirlenecek olan oran üzerinden KDV tahsil olunacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Ayrıntılı Tapu Kaydı Dosyamızda Mevcuttur. Görülebilir.
1. Satış Günü : 15/03/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 11/04/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1.NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/816 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR