İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Kartal'da çatı piyesli daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979856
Şehir : İstanbul / Kartal
Semt-Mahalle : PETROL İŞ MAH. / ATALAR
: 150
Bulunduğu Kat : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/309 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
850,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
10.06.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ

2018/309 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kartal İlçe, Yukarı Mahalle/Köy,10990 ada, 10990 Ada, 225 Parsel, 8. Kat, 92/2000 arsa paylı, 25 Nolu Bağımsız Bölümün tamamı. Satışa konu taşınmaz çatı piyesli olup alt katta salon, mutfak, balkon, banyo, 2 yatak odası, ebeveyn banyosu, üst katta ise teras, oda, tuvalet yer almaktadır. Yaklaşık kullanım alanı teras ve balkonlar dahil toplam 150 m2'dir. Dairenin iç merdiven ve mutfak kapısının henüz yapılmadığı görülmüştür. Üst kata yan daireden çıkılmıştır. Dairenin her iki kattan deniz manzarası bulunmaktadır. Daire giriş kapısı ahşap kaplamalı çelik kapı, iç kapılar masif ahşap, pencereler ısıcamlı renkli pvc doğrama, mutfak ve banyo dolapları lake kaplama, mutfak tezgahı granit, salon ve odalar laminat parke kaplamalı, koridor ve ıslak zeminle 1. sınıf seramik kaplamalıdır. Banyolarda duşakabin ve girişte lake portmanto, mutfakta davlumbaz ve ankastre ocak bulunmaktadır. Çatı katı tavanı alçıpar kaplamadır. Güney yönüne bakan, güneş alan, görüş açısı serbest konumdadır. Binaya doğalgaz tesisatı çekilmiş, ancak saatler henüz takılmamıştır. Isıtma kombi ile sağlanacaktır. Katta 3 daire şeklinde düzenlenmiştir.
Adresi : İstanbul İl, Kartal İlçe, Petrol iş Mahalle, Kızıldağ Sok., No:14, Emek Apt., 8. Kat, D:25
İmar Durumu : 225 parsel sayılı yer; ön bahçe 5,00 mt, yan bahçe 3,00 mt, ayrık nizam TAKS 0,20-0,40 KAKS 1,75 konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 850.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/309 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR