İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Kartal'da 48 m² daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131941
Şehir : İstanbul / Kartal
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / YAKACIK
: 48
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNBOYU 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1788 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.05.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU20. İCRA DAİRESİ

2019/1788 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri : İstanbul İli, Kartal İlçesi, 12432 Ada, 29 Parsel, Yakacık Mahallesi Zemin Kat 1 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm. Ana taşınmaz bodrum kat+zemin kat+ 4 normal+çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda , ayrık nizamda 2. sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan bina 1. bodrum katında su desopu, zemin katta yer alan dublekse ait mahaller, zemin katında bina girişi, 1 ters dubleks daire, 1., 2., 3., normal katlarda 1 er daire, 4. normal katta çatı arası piyesli 1 daire şeklinde toplamda 5 bağımsız bölümlü olarak projelendirilip, realize edilmiştir. Bina kat sahanlık ve basamakları mermer kaplama, dış cephesi mantolanmış, sıvalı ve boyalı, çatısı betonarme üzeri shingle kaplıdır. Bina dahilinde elektrik, sıhhi tesisat, kat kalorifer sistemi, doğalgaz tesisatı mevcuttur. Konu taşınmaz zemin kattan giriş almakta olan binanın zemin ve bodrum katında yer almaktadır.Taşınmaz tapu kaydında bodrum katta odası olan mesken niteliğinde kayıtlıdır. Bağımsız bölüm ana taşınmazınzemin katında yer almaktadır,girişte banyo-wc, salon, mutfakmahallerinden ibaretiç ölçüleri itibariyle toplam 48 m2 net, 54 m2 brüt alanlıdır.Dairenin ıslak hacim zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri ahşah parke kaplamalı, duvarları saten boyalı, tavanları kartonpiyer+plastik boyalı, banyo-wc duvarları fayans kaplı, mutfakta sabit tezgah ile ahşap mutfak dolapları, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları mevcut, PVC doğramalı, iç kapılar ahşap panel kapı, giriş kapısı çelik kapı olup, doğalgaz kombi ısıtmalı, doğalgaz tesisatlıdır. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapı tamamlanmış, her türlü belediye ve alt yapı hizmetlerinden istifade edecek konumdadır. Civarında iskana elverişli konut sahasında yer almakta olup, ulaşım imkanları elverişlidir.
Adresi : Hürriyet Mahallesi Köşe Sok. Dış Kapı No: 6 Kartal / İSTANBUL
Yüzölçümü : 177,58 m2
Arsa Payı : 102/360
İmar Durumu :Parsel 1/1000 ölçekli 04/05/2006 tt'li E-5 Kuzeyi İmar Planı ve 01/02/2013 tt'li E-5 Kuzeyi Uygulama İmar Plan Değişikliği kapamında 5/A/3 ; 0.20-0.40/1.50 yapılanma şartlarında konut alanında kaldığı, 05.01.2015 gün l-005 sayılı yapı kuhsatının bulunduğu ve ruhsat eki mimari projesinde BK+Z+4NK olduğu, saçak konutun 15.50 olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 11/05/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1788 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR