İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İstanbul Kartal'da 3+1 daire mahkeme kararı ile satılıktır

İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131864
Şehir : İstanbul / Kartal
Semt-Mahalle : UĞUR MUMCU MAH. / UĞUR MUMCU
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/9 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kartal İlçe, SOĞANLIK Mahalle, 10624 Ada, 3 Parsel, 11 Nolu Bağımsız Bölümün tamamı. Kapalı olan daire görülememiş,aynı planda olduğu anlaşılan alt kat dairesi tetkikinde;3+1 konumda olan daireye girişte antre, solda tuvalet, bitişiğinde mutfak, karşıda balkonlu salon, antre devamında koridor, koridora açılan biri balkonlu üç yatak odası ve banyo planında, takribi 100 m2 brüt yüz ölçümlü, pencere ve kapılar ahşap yağlı boya, ıslak zeminler seramik, salon ahşap parke, odalar marley, mutfakta tezgah alt ve üstünde dolaplar, banyoda küvet klozet ve lavabo wc de alaturka tuvalet ve lavabo, takribi 28 yıllık binada dairede; esaslı bir tadilat yapılmadığı anlaşılmış, elektrik, su ve merkezi sistemde doğalgaz kalorifer tesisatlı, binada asansör yoktur, bitişiği parsellerle birlikte site olarak kullanılmakta, bahçesi düzenlenmiş açık otoparkı mevcuttur. belediye teknik alt yapı hizmetlerinin bulunduğu bölgede, toplu taşım araçlarına yakın mesafede ulaşımı kolaydır.
Adresi : İstanbul İl, Kartal İlçe, Uğur Mumcu Mah., Şehit Turan Damgacı Sokak, No:7, 3. Kat, D:11
Yüzölçümü : 100 m2 brüt yüz ölçümlü
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli, 21/03/1984 tasdik tarihli, Soğanlık 2 numaralı gecekondu önleme bölgesi imar planı kapsamında B lejantında, 5 kat 15 ünitelik yapılanma şartlarında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki/Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. (Bu bağımsız bölümün projede belirlenen bağımsız bölüm numarası ile fiili kullanımı uyumsuzdur) (AT 3402 S.K.'nun Ek 1. Maddesi uygulamasına tabidir)
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 27/05/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR