İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Kartal'da 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01054971
Şehir : İstanbul / Kartal
Semt-Mahalle : SOĞANLIK YENİ MAH. / SOĞANLIK
Oda Sayısı : 3+1
: 99
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 22.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8574 ESAS
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 15:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1-İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ

2017/8574 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İCRA VE İFLAS KANUNU 133'ÜNCÜ MADDESİ KAPSAMINDA
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: İstanbul İli, Kartal İlçesi, Soğanlık Mahallesi, Gaziler Mevkii, 10590 ada, 1 parsel, 1.504,00 m² yüzölçümlü, 13 Bağımsız Bölüm numaralı Daire.
Taşınmazın Özellikleri : Taşınmaz bölge olarak Uğur Mumcu Mahallesinde, E-80 otoyolunun 2800 metre kuzeyinde, Yunus Emre Caddesi üzerindedir. Bu caddeden otobüs-minibüsler ile toplu taşıma imkanı bulunmaktadır. Toplu ulaşım açısından zayıf alternatifler içermektedir. Çarşı merkez konumuna mesafelidir. Sosyo-ekonomik olarak orta gelir grubuna hitap etmektedir.
Yakın çevresinde Kartal Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu, Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi ve özel konut projeleri yer almaktadır.
Bulunuğu bina 27 yaşında, 10 normal katlı betonarme bir apartmandır. Binanın Deprem Yönetmeliğine uygun bir taşıyıcı sistemi bulunmadığı değerlendirilmiştir.
Dış cephesi ısı yalıtımlı sıva üzeri boya, pencereleri cift camlı pvc'dir. Bina giriş kapısı ahşap görünümlü laminat kaplı çeliktir. Bina giriş holü ve merdivenler bej mermer, merdiven korkulukları yağlı boyalı demir üzeri masif ahşaptır. Binada asansör bulunmakta, sınıma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Binada genel olarak kullanılan malzeme ve işçilik vasat kalitedir.
Daire giriş kapısı ahşap göbekli 2. sınıf çeliktir. İç kapılar lake panel kapı, giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri seramik, salon ve odalar laminat parkedir. Mutfak dolapları laminat kapaklı mdf, tezgahı mermer, alt-üst dolap araları seramiktir. Duvarları saten boyalı ve kartonpiyelidir. Banyosunda duşakabin ve lake dolap bulunmaktadır. Daire içinde kullanılan malzeme işçilik vasat kalitede, daire içi genel olarak bakımlıdır..
Üç oda, salon, mutfak, banyodan ve balkondan ibaret dairenin kullanım alanı net 99 m²'dir.
Adresi : Uğur Mumcu Mahallesi, Yunus Emre Caddesi, No:10, Kat:4, Bağımsız Böl. No:13 Kartal / İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.504 m²
Arsa Payı : 1/30
İmar Durumu : Kartal Belediyesinin 30/06/2018 tarihinde internet sitesinden alınan imar durumu belgesine göre söz konusu parsel; 1/1000 ölçekli 21/03/1984 t.t.'li Soğanlık 2 Numaralı Gecekondu Önleme Bölgesi Planı kapsamında "A" lejantında blok yapılanma şartlarında Konut Alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Otopark Şerhi 09/04/1991 YEV 2139
Otopark Şerhi 18/01/1996 YEV 263
Diğer şerhler tapu kayıtlarındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri:Mezat Salonu 1-İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8574 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR