İSTANBUL ANADOLU 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Kadıköy'de 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01067788
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : EĞİTİM MAH. / EĞİTİM
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 17.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/449 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
473,500 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2019 13:10
İkinci Satış Günü
:
10.01.2020 13:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 19. İCRA DAİRESİ

2018/449 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
12 NO'LU BAĞIMSIZ BÖLÜM TAŞINMAZIN;
Özellikleri :Gayrimenkul kadıköy ilçesi eğitim (tapu tuğlacıbaşı) mah. Hakkı Manço sok. Üzerindedir. İmar planında konut alanı olarak görülen Gayrimenkul tutalan ve iyi bir semtte olup; Fahrettin Kerim Gökay caddesine, Melahat Şehzade ortaokuluna, Müjdat Gezen sanat merkezine, İstanbul Atatürk fen lisesine, Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne, Medeniyet Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastahanesine, Kadıköy Belediyesine 100 m ile 800 m mesafededir. Diğer resmi binalara yakın olmamakla beraber ulaşımı rahat ve kolaydır. Su, elektrik, doğalgaz, ulaşım, alt yapı ve her türlü belediye hizmetlerinden yararlanır durumdadır.
Gayrimenkulun yapı şekli ve fiili durumu :
Gayrimenkulun mahalline yapılan inceleme, ölçüm ve tesbitlerde etrafı duvarla çevrili, vasat malzeme ve işçilikle yapılmış 50 yaşında bir bina mevcuttur. Bina ana giriş kapısı demir doğrama, merdiven girişleri, merdivenler ve ortak alanlar mozaik kaplı, demir korkulukludur. Binanın dışı sıvalı ve boyalıdır.
12. No'lu Bağımsız Bölümün Özellikleri :
Söz konusu daire antre, hol, mutfak, salon, balkon, 3 yatak odası, banyo-wc olarak yapılmış 90,00 m2 net alanlıdır. Antre ile mutfak tabanı kalebodur kaplı, duvarlar ve tavan alçı sıva saten boyalıdı. Mutfak tezgahı granit olup altında ve üstünde suntalam dolaplar vardır. Salon tabanı eski masif kayın parke, yatak odaları tabanı laminant parke, duvarlar ve tavan alçı sıva saten boyalıdır. Banyo -wc tabanı ve duvarlar kalebodur kaplı olup, lavabo, klozet ve duşakabin mevcuttur. Daire dış kapısı çelik, iç kapıları amerikan ahşap kapı, pencereler PVC doğramadır. Isıtma doğalgaz kombi sistem olup, elektrik, su tesisatı döşenmiştir. Daire bakımsızdır. Borçlular adına hisseleri oranında kayıtlıdır.
Adresi : Eğitim ( Tuğlacı Başı ) Mah. Hakkı Manço Sok. No: 11 Kat: 3 Daire: 12 Kadıköy / İSTANBUL
Arsa Payı : 32/640
İmar Durumu : Kadıköy Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 02/03/2018 tarihli yazısında Eğitim Mah. 144 Pafta 601 Ada 14 Parsel Sayılı yer, 1/1000 ölçekli 11.05.2006 t.t.li uygulama imar planı, plan notu tadilatları ve lejandı değişikliğine göre Y en çok 15 kat, maxKAKS:2.07, maxTAKS:0,35 ayrık nizam KONUT ALANI’nda kısmen de yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 473.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : * Yönetim Planı: 03/04/1969, Kömürlük, E12: KÖMÜRLÜK
* Ayrıca Tapu Takyidatında Olduğu Gibidir.
1. Satış Günü : 13/12/2019 günü 13:10 - 13:20 arası
2. Satış Günü : 10/01/2020 günü 13:10 - 13:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/449 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR