İSTANBUL ANADOLU 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Kadıköy'de 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940528
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : RASİMPAŞA MAH. / RASİMPAŞA
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/476 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.03.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 14:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 8. İCRA DAİRESİ

2017/476 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI: İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Rasimpaşa Mah. 1170 Ada 92 parsel, 229,50 m2 yüzölçümlü, Ana Taşınmaz niteliği Bahçeli Kargir Apartman, Zemin Kat, 2 Bağımsız bölüm, 50/620 Arsa paylı, Bağımsız bölüm niteliği Daire olan borçlu adına tam hisse ile kayıtlı taşınmaz
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ
Takip konusu taşınmaz: İstanbul ili, Kadıköy ilçesi, Rasimpaşa Mahallesi, Söğütlü Çeşme Caddesi, Elmalı Çeşme Sokak No:23 Hürriyet Apt. zemin kat 2 numara adresli dairedir. Keşif anında taşınmazda kimse bulunmadığı için gezilememiştir. Apartman sakinlerinden bilgi alınmış; zemin katta yer aldığı için apartman dışından detaylı görülebilmiş; ayrıca Kadıköy Belediyesi onaylı mimari projesi incelenmiştir.Bu bilgiler ile: Takip konusu taşınmaz zemin katta sağ tarafta konumlanmıştır. Güneybatı cephelidir. Elmalı Çeşme Sokak manzaralıdır. Bitişik nizam bir yapıda bulunması sebebi ile sadece ön ve arka cepheden müteşekkildir. Kadıköy Belediyesi onaylı mimari projesi ile uyumludur. Net 65 m2 büyüklüktedir. Projesine göre: 2 oda, 1 salon, 1 mutfak , 1 banyo, 1 tuvalet ve 1 balkondan oluşmaktadır. Ancak fiili durumda mutfak ve tuvalet iptal edilmiş; duvarları yıkılmış; ve bu bölümler salona dahil edilmiş vaziyettedir. Fiili durumda daire: 2 oda, 1 salon, 1 mutfak nişi, 1 banyodan oluşmaktadır. Salon ön cepheye, odalar arka cepheye bakmaktadır. Tadilat görmüş bakımlı bir dairedir. Zeminler seramik, duvarlar alçı sıva boyalı, tavanlar alçıpan asma tavanlıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı, daire içi kapılar ahşaptır. Dış cephe doğramaları beyaz pvc plastik doğramadır. Dairede: elektrik, su, doğalgaz mevcuttur. Kombi kaloriferli bir dairedir.
ANA TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ
Takip konusu dairenin bulunduğu bina 1 bodrum + 1 zemin + 4 normal kattan oluşmaktadır. Betonarme karkas taşıyıcı sistemlidir. Bitişik nizam bir yapıdır. Bodrum katta sığınak, ortak alanlar ve 1 daire; zemin ve normal katlarda katta 2'şer daire olmak üzere binada toplam 11 bağımsız bölüm daire bulunmaktadır. Yaklaşık 50 yaşında bir yapıdır. Bakımlı vaziyettedir.Asansör mevcut değildir. Isı yalıtımı yoktur. Yakın çevresi konut ve işyeri yoğunlukludur. Kadıköy merkeze yürüme mesafesindedir. Söğütlü Çeşme Caddesine 125m., Kadıköy Boğa'ya 350m., Kadıköy Rıhtım'a 650m. mesafededir. Kadıköy Belediyesi 400m. uzaklıktadır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşım imkanlarının iyi olduğu bir konumdadır.
Adresi : Rasimpaşa Mah. Söğütlü Çeşme Caddesi Elmalı Çeşme Sokak No:23 Hürriyet Apt. Zemin Kat 2 Numaralı Daire Kadıköy / İSTANBUL
İmar Durumu : Dava dosyasında mevcut Kadıköy Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü'nün 27.07.2017 tarih E.42360 sayılı imar durumu yazısında; '" Rasimpaşa Mah., 45 pafta, 1170 ada 92 parsel: 24.05.1972 t.t.li1/500 ölçekli Rasimpaşa Uygulama İmar Planına göre, H:15.50 m. Bitişik Nizam İskan Alanı'nda kalmaktadır." denilmektedir.
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim Planı: 08.07.1968" ve eklentiler hanesinde: '" E1 nolu Kömürlük" kayıtları bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 29/03/2019 günü 14:40 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- İİK'nun 127. Maddesi gereğince tapuda adresi bulunmayan mernis adresi tespit edilemeyen ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında gazete ilanının ve elektronik ilanın tebligat yerine kaim olmasına, 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/476 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR