BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Güngören'de çatı arası piyesli daire icradan satılıktır

BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907592
Şehir : İstanbul / Güngören
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / GÜNGÖREN
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1094 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
13.02.2019 11:20
Satış Yeri
:
Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ
2017/1094 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı:İstanbul ili, Güngören ilçesi, Güngören mahallesi, Kartaltepe mevkii, 136 Ada, 1 parselde kayıtlı, 265,75 m² yüz ölçümlü, 35/266 Arsa Paylı, 4. kat, 11 nolu bağımsız bölüm çatı arası piyesli mesken nitelikli taşınmazın tamamı satışa konudur.
Özellikleri: Satışa ilişkin dosyada mevcut 10/01/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre " Satışa konu taşınmaz İstanbul ili, Güngören ilçesi, Merkez mahallesi, Gören sokak No: 14 Güngören adresinde ve tapuda ise İstanbul İli, Güngören ilçesi, Güngören mahallesi, 244DT3B pafta ,136 ada 1 parsel,548 cilt, 55531 sayfada kayıtlı 265,75 m2 alanlı arsa üzerine inşa edilmiş olan ve kat irtifakı kurulu bulunan apartmanın 4.kattaki 35/266 arsa paylı 11. bağımsız bölüm numaralı çatı arası piyesli meskendir. Satışa konu meskenin bulunduğu parsel Gören sokağına cepheli olup, Bayrampaşa caddesine, Zübeyde hanım caddesine ve Sokullu Mehmet Paşa caddesine oldukça yakın konumdadır. Satışa konu taşınmaz Güngören ilçesinin hareketli bölgesinde olup, şehir merkezine yakındır. Ana taşınmazın yakın çevresinde zemin katlar dükkan normal katları mesken olan bitmiş yapıların yanında halende yapımlarına devam edilen konutlar da bulunmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp her tarafa her türlü toplu taşıma araçları ile gidilebilmektedir. Belediyenin her türlü alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir. Satışa konu taşınmaz İstanbul ili, Güngören ilçesi, Merkez mahallesi, Gören sokak No: 14 Güngören adresinde ve tapuda ise İstanbul İli, Güngören ilçesi, Güngören mahallesi, 244DT3B pafta ,136 ada 1 parsel,548 cilt, 55531 sayfada kayıtlı 265,75 m2 alanlı arsa üzerine inşa edilmiş olan ve kat irtifakı kurulu bulunan apartmanın 4.kattaki 35/266 arsa paylı 11. bağımsız bölüm numaralı çatı arası piyesli Mesken brüt 138,92 m2,net 115,77 m2 inşaat alanındadır. Satışa konu meskeninde bulunduğu ana yapı betonarme karkas tarzında inşa edilmiş olup, bodrum katı, zemin katı ,üç adet normal katlar ve çatı çekme katlı olarak inşa edilmiştir. Kıymet takdir konusu mesken ana yapının dördüncü katında bulunmaktadır. Çatı arası piyesli meskenin alt katı üç oda ,salon ,mutfak, banyo ,wc, antre, hol ve balkondan oluşmaktadır. çatı arası piyesine ahşap merdivenle çıkılmaktadır, çatı piyesinde salon, iki oda, banyo ve hol bulunmaktadır. Çatı piyesli meskenin salon ve oda döşemeleri laminant parke, antre, mutfak, banyo ,wc döşemeleri seramik ,banyo ve wc duvar yüzeyleri tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin duvar ve tavan yüzeyleri alçı sıvalı, tavan karton piyer süslemeli ve plastik badanalı ,duvar yüzeyleri yağlı boyalıdır .meskenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap, pencere doğramaları PVC plastik doğramalı ve ısı camlıdır. Mesken doğalgazlı kombi sistemli kat kaloriferlidir. Mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolaplar ahşap kaplamalı ,tezgah üzeri mermer, tezgah alnı ve bütün duvar yüzeyleri fayansla kaplıdır. Çatı arası piyesli meskende bulunduğu ana yapının merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer kaplamalı, duvar ve tavan yüzeyleri alçı sıvalı ve plastik badanalıdır. Dış cephesi özel dekoratif malzeme kaplıdır ve akrilik boyalıdır. Balkon korkulukları alüminyum doğrama profillerinden yapılmıştır ,çatı ahşap çatılı ve üzeri kiremitle kaplıdır. "denilmektedir.
İmar Durumu : Satışa konu taşınmazla ilgili dosya içinde mevcut bulunan Güngören Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 29.11.2017 tarih ve 60146 sayılı yazılarında; 136 ada,1 parsel sayılı yer ,18.02.2005 tarihli,1/1000 ölçekli ,Güngören Revizyon Uygulama İmar Planında ,ikiz nizam, beşi kat 16,50 metre irtifalı konut alanında kalmakta olduğu, ön bahçe minimum 3 metre teşekkül istikameti ,yan bahçe 4 metre ,arka bahçe plan notu şeklinde yapılaşma şartlarına haiz olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Beyan: Yönetim Planı: 22/06/2012
1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 13/02/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. İhaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişiler Teminat bedelini ihaleye katılımdan önce T.Vakıflar Bankası T.O.A. nezdindeki TR 51 0001 5001 5800 7300 5897 58 iban numaralı hesaba katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılmış olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kişinin hesabına yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminatını sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise İ.İ.K.nun 124/4. Madde gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflar ile teslim ve tahliye masrafları alıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisin de ihaleden kaynaklanan Damga Vergisi , KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. Taşınmazın aynından doğan vergi borcu yönünden ise takibin ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile başlatılan takip olması halinde ihale bedelinin dosya alacağını karşılamaması durumunda 7101 sayılı kanunla değişikliğe gidilen İ.İ.K 206. Madde ve 6183 sayılı AATUHK'nun 21/2 maddesi dikkate alınacaktır.
3- Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için (134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ile belgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekte ise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135. Maddesi uygulanır.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7 - Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve şartnamenin içeriğini kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1094 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR