BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Güngören'de 3+1 daire icradan satılıktır

BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112596
Şehir : İstanbul / Güngören
Semt-Mahalle : AKINCILAR MAH. / AKINCILAR
Oda Sayısı : 3+1
: 86
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/83 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
08.04.2020 14:20
Satış Yeri
:
BAKIRKÖY ADALET SARAYI SATIŞ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ

2019/83 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: İstanbul İli, Güngören İlçesi, Güngören Mahallesi, Kartaltepe Mevkii, 3030 Parsel, 219,00 M2 Yüzölçümlü, Arsa Nitelikli Ana Taşınmazda Kain, 2. Kat, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Sayılı, 190/1904 Arsa Paylı, Mesken Nitelikli Taşınmazın Tamamı
Özellikleri: Satışa ilişkin dosyada mevcut 14/02/2019 tarihli bilirkişi raporuna göre "Konu taşınmazın bulunduğu bölgede genelde az katlı bitişik nizam konut yapıları mevcuttur. Ekonomik olarak orta gelir gurubunun yaşadığı bir bölge olduğu düşünülmektedir. Konu taşınmaza kuş uçuşu olmak üzere; yaklaşık 400 metre kadar mesafede Akıncılar Tramvay İstasyonu, 80 metre kadar mesafede Kemal Kaya İlkokulu, 300 metre kadar mesafede Mareşal Çakmak Parkı, 500 metre kadar mesafede Fetih Cami, 1000 metre kadar mesafede Kale Çenter AVM bulunmaktadır.Ulaşım imkanlarının orta/iyi olduğu bir bölge olup her türlü belediye imkanından faydalanmaktadır. Alt yapı çalışmalannın tamamlandığı bir bölgedir.Satışa konu taşınmaz İstanbul İli, Güngören İlçesi, Güngören Mahallesi, 3030 parsel numaralı, 219,00 m2 yüzölçümlü, çevresi yaklaşık 65 metredir. Parsel geometrik olarak dikdörtgen şekilli olup sınırları belirgindir. Parselin kısa kenarı İnönü Caddesi'ne cephedir.Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu binanın projesine göre bodrum artı zemin artı 5 normal kattan oluştuğu görülmüştür. Binada zemin kat seviyesinden itibaren yaklaşık 1 metre çekme/konsol kiriş bulunmaktadır. Binada her katta 2 daire bulunmaktadır. Bina içi duvar ve tavan sıvalı boyalı ve bakımlıdır. Merdiven korkulukları demir profildir. Merdiven ve ortak alan zemin kaplamaları granit görünümlüdür.Taşınmaz projesine göre 2. Katta; mutfak, balkon, salon, antre, oda, oda, oda, banyo, Wc, balkon hacimlerinden oluşmuştur. Bağımsız bölüm ana giriş kapısı piyasada çelik diye tabir edilen türdedir. Zemin döşemeleri laminat, ıslak alan zemin ve duvar seramik fayans malzemedir, Mutfak dolap ve tezgah banyo lavabo ve armatürler tam ve sağlamdır. İç kapılar camlı ahşap malzeme, pencere doğramaları PVC sistemdir. Duvarlar sıvalı boyalı ve bakımlıdır. Taşınmazda ısınma, sıcak su ve mutfak için yakıt ihtiyacı doğalgaz sistemi ve buna bağlı kombi cihazı ile sağlanmaktadır. Taşınmaz projesine göre yaklaşık 86,00 m2 kullanım alanlıdır."denilmektedir.
İmar Durumu : Güngören Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 06.02.2019 tarihli yazısında konu taşınmazın, "18.02.2005 tasdik tarihli, 1/1000 Ölçekli, Güngören Revizyon Uygulama İmar Planında Yol Boyu Ticaret alanında kaldığı, ön bahçe :3 m, arka bahçe plan notu: 13.50 m (4 kat) bitişik nizam yapılaşma koşullarına haiz olduğu bilgisi mevcuttur. Yazı devamında konu taşınmazın net kullanım alanının 85,74 m2, kömürlük eklenti 2,40 m2, arsa 1987 yılı m2 rayiç birim değerinin 0,01 m TL/m2 olduğu belirtilmiştir.İmar Müdürlüğü yazısında konu taşınmazın; Akıncılar Mahallesi, İnönü Caddesi, No: 143 Güngören/İstanbul adresinde olduğu bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı: 18/11/1987
2274114 SİSTEM NOLU 4 NOLU KÖMÜRLÜK
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 08/04/2020 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : BAKIRKÖY ADALET SARAYI SATIŞ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. İhaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişiler Teminat bedelini ihaleye katılımdan önce T.Vakıflar Bankası T.O.A. nezdindeki TR 51 0001 5001 5800 7300 5897 58 iban numaralı hesaba katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılmış olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kişinin hesabına yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminatını sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise İ.İ.K.nun 124/4. Madde gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflarile teslim ve tahliye masrafları alıcıya aittir.
İhale damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflar ve taşınmazın tahliye ile teslim giderleri alıcıya ait olacaktır. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisin de ihaleden kaynaklanan damga vergisi ve KDV yatırılmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. İhaleden kaynaklanan tellaliye ücreti yönünden; belediye tarafından tellalgörevlendirilmiş ise Yargıtay 12 HD. 2014/33352 Esas, 2015/406 Karar, 20464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanunun 67. Maddesi gereğince sorumlu kişiden tahsil edilir. Tellaliye ücreti satıcıya aittir ancak ihale alıcısının ihale ek bedelini yatırmaması ve ihale kararının kaldırılmasına sebebiyet vermesi halinde tellaliye ücretinden ihale kararının kaldırılmasına neden olan ihale alıcısı sorumludur. Yatırdığı teminattan kesilerek tellaliye ücreti ihalenin kesinleşmesi beklenmeden belediye’yeödenecektir. Tapu satımharcısatış bedelinden ödenir. Taşınmazın aynından doğan vergi borcu yönünden ise takibin ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile başlatılan takip olması halindeihale bedelinin dosya alacağını karşılamaması durumunda 7101 sayılı kanunla değişikliğe gidilen İ.İ.K 206. Madde ve 6183 sayılı AATUHK'nun 21/2 maddesi dikkate alınacaktır.
3- Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için (134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ilebelgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekteise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesiuygulanır.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7 - Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve şartnamenin içeriğini kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/83 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR