GAZİOSMANPAŞA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Gaziosmanpaşa'da dairenin hissesi icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978680
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Semt-Mahalle : BARBAROS HAYRETTİN PAŞA MAH. / KÜÇÜKKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YURT 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6560 ESAS
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
Gaziosmanpaşa adliyesi ek hizmet binası Mezat Salonu Küçükköy/Gaziosmanpaşa/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİOSMANPAŞA 1. İCRA DAİRESİ

2018/6560 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 3078 Ada, 11148 Parsel, KÜÇÜKKÖY Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz İstanbul İli, Gaziosmanpaşa İlçesi, Küçükköy Mah. 3078 ada, 11184 parselde kayıtlı, 175,00 m2 büyüklüğündeki arsa üzerinde bulunan yaklaşık 45 yıllık binada konumlu, mesken nitelikli, 45/175 arsa Paylı, (idari adresi) Barbaros Hayrettinpaşa Mah. 1038/1 sokak no:22 D:4 Adresinde bulunan taşınmazdır. taşınmazın bünyesinde yer aldığı, bina bodrum kat +zemin kat+ 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır.Her katta 1 adet daire bulunan binanın girişi zemin kattan projelendirilmiştir. Giriş holü zemini ve merdiven basamakları dökme mozaik kaplanmış, merdivenkovası duvarı sıva üzeri plastik boyalı bina giriş kapısı demir malzemeden imal edilmş olup, dış cephesi akrilik dış cephe kaplaması ile kaplanmıştır. yapıda asansör bulunmamakta olup ısanma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Bölgede 5-6 katlı, konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetrinden tam olarak istifade edilmektedir.Değerleme konusu taşınmaz, 3.Normal katta konumlu olan 4 nolu bağımsız bölümdür. 3 adet oda, salon, Mutfak,banyo-tuvalet (tek) ve 1 adet balkon bulunan taşınmaz yaklaşık 100,00m2 brüt alanla sahiptir. Taşınmazda zeminler: salon ve odalerda ahşap parke, mutfak, koridor, balkon ve banyoda seramik kaplamadır. Ahşap mutfak dolapları ve merme mutfak tezgahı mevcuttur. Duvarları plastik boyalı olan taşınmazın banyo-tuvalet duvarları seramik kaplıdır. taşınmazın giriş kapısı çelik, İç kapıları ahşap kapı perceleri pvc mamuldendir. Isınması doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır.Taşınmaz Eski Edirne Asfaltına Takriben 550m yatay Mesafede olup tramvaya yürüme mesafesindedir.Borçlunun 1/4 hissesi satışa çıkartılmıştır.İmar palın içerisinde Bitişik nizam 4 kat konut alanında kalmaktadır.
Adresi : Barbaros Hayrettin paşa mah. 1038/1 sok no.22 D:4 Küçükköy
Yüzölçümü : 175,00 m2
Arsa Payı : 45/175
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve hacizler mevcut olup, ipotek dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Gaziosmanpaşa adliyesi ek hizmet binası Mezat Salonu Küçükköy/Gaziosmanpaşa/İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6560 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR