GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Gaziosmanpaşa'da 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049148
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Oda Sayısı : 2+1
: 63
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2575 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
315,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
26.11.2019 11:30
Satış Yeri
:
GAİZOSMANPAŞA ADLİYESİEK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/2575 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satış konusu, İstanbul ili, Gaziosmanpaşa ilçesi, Küçükköy mahallesi, 3274 Ada, 16 Parselde kayıtlı, 313,80 m2 büyüklüğündeki arsa üzerinde bulunan binada konumlu, 23/318 arsa paylı, daire nitelikli, (İdari adresi) Gaziosmanpaşa İlçesi, Mevlana Mahallesi, 836/1. Sokak, Kapı No:40 adresinde bulunan taşınmazdır. Taşınmazın bünyesinde bulunduğu yedi katlı betonarme apartman ve arsa nitelikli bina 19-20 yıllıktır. Taşınmazın bünyesinde bulunduğu bina;2 Bodrum kat + Zemin kat + 3 normal kat + Çatı Katı olmak üzere toplam 7 katlıdır. Bina girişi doğu cepheden ve zemin kattan projelendirilmiştir. Giriş holü zemini ve kat sahanlıkları seramik malzeme ile kaplanmış, merdiven basamakları mermer malzeme ile kaplanmış, merdiven kovası duvarı sıva üzeri plastik ve yağlı boya kaplamalı, bina giriş kapısı çelik malzemeden imal edilmiş, korkuluklar demir doğrama malzemeden imal edilmiş, dış cephesi dekoratif dış cephe kaplaması ile kaplanmıştır. Mimari projeye göre her katta 2 adet daire olup, 3. Normal Katta yer alan daireler dubleks daire (çatı arası piyesli) olarak projelendirilmiş olup, toplam 10 adet Daire ve 2. bodrum katta Sığınak bulunmaktadır. Yapıda Asansör bulunmamakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Bölgede 5-6 katlı konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir.
-Değerleme konusu taşınmaz, Zemin Katta bulunan 3 Nolu bağımsız bölümdür.
-Taşınmazda 1 adet salon, 2 adet oda, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve balkon bulunmaktadır. (Salon 14,40 m², mutfak 8,36 m²,Y.odası 9,94 m², Oda 11,40 m², banyo 7,92 m², wc 2,00 m², antre 9,03 m² ) toplam 63,05 m² net alanlıdır. Dairede tespit edilen Balkon, yapının mimari projesinde yer almamaktadır. Taşınmazda zeminler; antre, salon ve odalarda laminat parke, mutfak, banyo ve tuvalet seramik kaplamadır.Duvarları plastik boyalı olan taşınmazın mutfak, banyo ve tuvalet duvarları yarıya kadar seramik kaplıdır. Mutfakta ahşap mutfak dolapları mevcut olup tezgâh mermerdir. Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap panel kapı, pencereleri PVC doğrama olarak yapılı vaziyettedir. Isınması doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır. İİK'nun 114 ve 127. Maddesi gereğince satış ilanı hazırlanmış olup Daha fazla bilgi dosyasında mavcuttur.
İmar Durumu : Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 05/04/2019 tarihli yazısında belirtilmiş olduğu gibi olup İnşaat tarzıikiz nizam 4 katlı konut (İ-4) alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 315.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/10/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 26/11/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : GAİZOSMANPAŞA ADLİYESİEK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2575 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR