GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Gaziosmanpaşa'da 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037988
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Semt-Mahalle : KARADENİZ MAH. / KÜÇÜKKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1641 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ

2017/1641 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 17786 Parsel, KÜÇÜKKÖY Mahalle/Köy, PAŞAÇAYIRI Mevkii, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina, Bodrum kat + Zemin kat+ 3 Normal kattan ibaret 5 katlı bir apartmandır. Apartmanın dış cephesi mantolama üstü akrilik boyalıdır. Dış kapısı demirdir. Giriş sahanlığı ve kat sahanlıkları ile merdiven basamakları mermer kaplıdır. Her katta çift daire bulunmaktadır.
Satışa konu taşınmaz 1.kat 6 nolu bağımsız bölüm olan daire nitelikli taşınmazdır. Taşınmazın dış kapısı çelik olup, 2 Yatak odası + Salon + Mutfak + Banyo + WC + Antre ve Balkondan ibarettir. Dairenin net alanı 90.68 m2 dir. Dairenin salon ve yatak odalarının yer döşemeleri laminant parke, ıslak zeminler karo seramik kaplıdır. Dairenin iç kapıları ahşap (Amerikan panel kapı), dış pencereler ve Fransız balkonu PVC ve ısı camlıdır. Balkon cam balkondur. Mevcut daire kombi kaloriferli ve doğalgazlıdır. Satışa konu taşınmazın konum itibarı ile alt ve üst yapısı tamamlanmış olup, her türlü Belediye ve Sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören Konut alanında kalmaktadır.
Adresi : Karadeniz Mah. 1180 Sk. No: 47-49 1. Kat, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Gaziosmanpaşa / İSTANBUL
Yüzölçümü : 260,95 m2
Arsa Payı : 30/289
İmar Durumu : Kat adedi 4, ön bahçe mesafesi 1.00 mt, inşaat nizamı bitişik nizam, arka bahçe mesafesi 5.00 mt. Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı: 13/04/2011
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1641 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR