GAZİOSMANPAŞA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Gaziosmanpaşa'da 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978712
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Semt-Mahalle : KAZIM KARABEKİR MAH. / MEVLANA
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/847 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 10:30
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 5. İCRA DAİRESİ

2018/847 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ
Satışa konu taşınmaz İstanbul, Gaziosmanpaşa İlçesi, K. Karabekir Mahallesi, 804.Sokakta, tapunun 5058 parsel numarasında kayıtlı ve 804.Sokaktan 20 dış kapı numarası alan 104,23 m2 miktarlı arsa dahilindeki kat irtifakı tesisli kargir apartmanda 20/120 arsa paylı 2.kat (4) nolu dairenin tamamı niteliğindedir.
2 bodrum kat+ zemin kat+ 3 normal kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, on yedi yıllık ömre sahip, bina ana girişi 804.Sokak yol kotunda yer alan 1.bodrum kattan olan ve katlarında birer daireli, elektrik, sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları mevcut ana binanın 2.normal katında yer alan daire, antre, salon- mutfak, iki oda, banyo, WC ve balkon mahallerinden ibaret, 73m2 alana sahip, ahşap ve marley döşemeli, duvarları sıvalı ve boyalı, banyo, WC duvarları fayans kaplı, mutfakta sabit tezgah üzerinde mutfak dolapları, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri bulunmaktadır. Pencere doğramaları PVC ve ısıcamlı daire dahilinde elektrik, sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatı mevcuttur.
Satışa konu taşınmaz bulunduğu mevki itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlarından istifade edecek konumda, ulaşım imkanları elverişlidir. Taşınmaz, halihazır durumu itibariyle bakım ve onarım gerektirecek durumdadır.
Adres :Kazım Karabekir Mahallesi 804.Sokak no 20 Küçükköy /Gaziosmanpaşa /İstanbul
Arsa Payı : 20/120
İmar Durumu : Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı Kentsel Tasarım Müdürlüğünden alınan imar durum bilgisine göre Gaziosmanpaşa İlçesi, K. Karabekir Mahallesi, 5058 parsel sayılı taşınmaz, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun Kapsamında 26.01.2013 gün ve 28540 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 24.12.2012 tarih ve 2012/4099 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Riskli Alan ilan edilmiştir denilmiştir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/847 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR