İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Fatih'te 85 m² 2+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01164190
Şehir : İstanbul / Fatih
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 10.05.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3666 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
24.07.2020 15:30
Satış Yeri
:
İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-B Blok 1.Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ

2019/3666 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı:İSTANBUL İl , FATİH İlçe , HACI EVHATTİN Mahalle/Mevki , 1081 Ada No , 29 Parsel No , 16/100 Arsa Payı , 117,00 Yüz Ölçümü , Mesken Nitelikli 3 Numaralı Bağımsız Bölümün Tamamı.
Özellikleri: İstanbul İli, Fatih ilçesi, Hacı Evhattin Mahallesi, 1081 ada, 29 parsel numaralı İmarahor llyasbey Caddesi, Şardağ Apartmanı, 102 dış kapı no.lu, 2 iç kapı numaralı (tapuda 3 numaralı) mesken nitelikli bağımsız bölüm: Ana taşınmaz binanın yapı tarzı betonarme karkas, yapı nizamı bitişik nizam olup bodrum kat+ zemin kat+ asma kat+ 4 normal kat+ çatı kattan meydana gelmektedir. Binanın bodrum katında kömürlükler, zemin katında asma katlı bir adet dükkan, normal katlarında ve çatı katında 1 'er adet mesken bulunmaktadır. Binanın ön dış cephesi btb kaplıdır. Bina giriş sahanlığı, kat sahanlıkları karo mozaik kaplı olup merdivenler dökme mozaiktir. Satış konusu olan 2. normal katta bulunan 3 bağımsız bölüm numaralı mesken fiilen 2 kapı numaralıdır. Antre, koridor, 2 oda, banyo, wc ve balkon piyeslerinden ibaret olup brüt alanı 85 m2 civarındadır. Bodrum katta meskene ait 2 no.lu kömürlük mevcuttur. Meskenin salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Mutfağın yer döşemesi seramik kaplı, duvarları sıvalı ve boyalı olup granit mutfak tezgahı L şeklinde olup eviyesi mevcuttur. Mutfak tezgahının altında ve üstünde ve duvarda mutfak dolapları mevcuttur. Koridorun zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı sıvalı ve boyalıdır. Banyo'nun zemini ve duvarları seramik kaplı, Banyo dolabı-lavabo ve duşakabin vardır. Wc' nin zemini ve duvarları seramik kaplı olup klozet mevcuttur. Balkon kapalı hale getirilmiş olup pencereleri pvc imalat ve ısıcamlı, yer döşemesi seramik kaplıdır. İç kapılar panel kapı olup dış kapısı çeliktir. Dairenin ısıtma sistemi köîjnbi-doğalgazdır.Bina yaklaşık 40 yaşında olup 2. sınıf bir inşaattır.
Adresi:Hacı Evhattin Mahallesi,İmarahor llyasbey Caddesi, Şardağ Apartmanı, 102 dış kapı no.lu, 2 iç kapı numaralı (tapuda 3 numaralı)Fatih / İSTANBUL
Kıymeti : 350.000,00 TL-KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 24/06/1972 Tarih ile yönetim planı eklenti bilgilerinde kömürlük eklentisi bulunmakta olup, diğer bilgiler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/06/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 24/07/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri: İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-B Blok 1.Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı:İSTANBUL İl , FATİH İlçe , HACI EVHATTİN Mahalle/Mevki , 1081 Ada No , 29 Parsel No , 16/100 Arsa Payı , 117,00 Yüz Ölçümü , Mesken Nitelikli 5 Numaralı Bağımsız Bölümün 1/2 hissesi.
Özellikleri: İstanbul İli, Fatih ilçesi, Hacı Evhattin Mahallesi, 1081 ada, 29 parselde kain, 4 İç kapı numaralı (tapuda 5 no.lu bağımsız bolüm numaralı) mesken nitelikli taşınmaz: Ana taşınmaz binanın yapı tarzı betonarme karkas, yapı nizamı bitişik nizam olup bodrum kat+ zemin kat+ asma kat+ 4 normal kat+ çatı katından meydana gelmektedir. Binanın bodrum katında kömürlükler, zemin katında asma katlı bir adet dükkan, normal katlarında ve çatı katında birer adet mesken bulunmaktadır. Binanın ön dış cephesi btb kaplıdır. Bîna giriş sahanlığı, kat sahanlıkları karo mozaik kaplı olup merdivenler dökme mozaiktir. Kıymet takdiri yapılan 4. normal katta bulunan 5 no.lu bağımsız bölüm mesken (fiilen 4 dış kapı no.lu mesken); salon+ antre, koridor, 2 oda, banyo, wc ve balkon hacimlerinde ibaret olup brüt alanı yaklaşık 85 m2 civarındadır. Bodrum katta meskene ait 4 no.lu kömürlük mevcuttur. Meskenin salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Mutfağın yer döşemesi seramik kaplı, duvarları sıvalı ve boyalı olup granit mutfak tezgahı L şeklinde olup eviyesi mevcuttur. Mutfakta tezgah altında ve tezgahın karşısındaki duvarda mutfak dolapları mevcuttur. Koridorun zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı sıvalı ve boyalıdır. Banyo'nun zemini ve duvarları fayans- seramik kaplı, lavabo ve duş yeri vardır. Wc' nin zemini seramik kaplı' duvarları kısmen fayans kaplı, kısmen de boyalı ve sıvalı olup klozet mevcuttur. Balkon yer döşemesi seramik kaplıdır. Meskenin pencereleri pvc imalat ve ısıcamlı, iç kapılar ahşap kapı olup dış kapışı çelik kapıdır. Isıtma sistemi kombi-doğalgaz'dır. Bina yaklaşık 40 yaşında olup 2. sınıf bir inşaattır. Tüm Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi:Hacı Evhattin Mahallesi,İmarahor llyasbey Caddesi, Şardağ Apartmanı, 102 dış kapı no.lu, 4 İç kapı numaralı (tapuda 5 no.lu bağımsız bölüm numaralı Fatih / İSTANBUL
Kıymeti: 175.000,00 TL (Taşınmazın 1/2 hisse bedeli) -KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 11/05/2012 Tarih ile yönetim planı, eklenti bilgilerinde kömürlük eklentisi bilgisi bulunmakta olup, diğer bilgiler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/06/2020 günü 15:50 - 15:55 arası
2. Satış Günü : 24/07/2020 günü 15:50 - 15:55 arası
Satış Yeri: İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-B Blok 1.Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda
TAŞINMAZLARIN ORTAK İMAR DURUMU: Fatih Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 26.07.2019 tarih ve E.193100 savılı vazısına göre Fatih İlçesi, Yedikule Mahallesi, 1081 ada, 28 ve 29 parsel sayılı yerler İstanbul IV Numaralı, İstanbul I Numaralı Yenilenme Alanları, İstanbul II Numaralı Yenilenme Alanları Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurullarınca uygun bulunarak Büyükşehir Belediye Başkanlığınca 04.10.2012 tarihinde onaylanan, Fatih İlçesi (Tarihi Yarımada) Kentsel, Tarihi, Kentsel Arkeolojik, 1. Derece Arkeolojik Sit Alanı 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planında, 3. Derece Koruma Bölgesinde, konut+ticaret alanında kalmakta olup, H=12.50 mt., irtifa almakta olduğu belirtilmektedir.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesini İstanbul 10. İcra Müdürlüğü T.Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı emanet hesabına T.C. kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar Milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanunun 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir; alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satıştan doğan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, tapu harcının 1/2'si satış bedelinden karşılanacaktır. Taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklıların, irtifak hakkı sahiplerinin ve diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını, özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını, dayanağı belgeler ile ilan tarihinden itibaren (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacaktır. Bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK.127. Mad. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara ve takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3666 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2020 *Örnek no:27

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR