İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Fatih'te 31 m² daire icradan satılıktır

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152874
Şehir : İstanbul / Fatih
Semt-Mahalle : YAVUZ SULTAN SELİM MAH. / ZEYREK
Oda Sayısı : Stüdyo (1+0)
: 31
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/184 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.06.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
29.07.2020 15:00
Satış Yeri
:
İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-B Blok 1.Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ

2019/184 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: İSTANBUL İl , FATİH İlçe , MÜFTÜ ALİ Mahalle/Mevki , 2482 Ada No , 40 Parsel No , 18/300 Arsa Payı , 99,10 Yüz Ölçümü , Daire Nitelikli 2 Numaralı Bağımsız Bölümün Tamamı
Özellikleri: Satışa konu taşınmaz: İstanbul ili, Fatih ilçesi, Müftü Ali Mahallesi, 2482 ada, 40 parsel nolu, 99,10 m2 yüzölçümlü, Kargir Apartman vasıflı taşınmazda kain 18/300 arsa paylı, Zemin kat (2) nolu mesken vasıflı taşınmazın tamamı niteliğindedir. Taşınmazın acık adresi: Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Kadı Çeşmesi sokak, No:40, Mesken No: 2 Fatih/İstanbul şeklindedir. Fatih İlçesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Kadı Çeşmesi sokak, No:40 adresinde yer alan apartmanında bulunan 2 nolu bağımsız bölümün bulunduğu ana taşınmaz projesine göre; bodrum + zemin + 3 normal + çekme katlı şekilde, betonarme karkas tarzda akrilik esaslı boya malzeme dış cepheli, kiremit çatılı, bitişik nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiştir. Bina dahilinde projesine göre; 1.bodrum katta 1 adet daire ve binaya ait ortak alanlar; zemin ve 1.normal katların her birinde 2'şer daire, 2. 3. Ve çekme katların her birinde l’er adet daire olmak üzere toplam 8 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Mahallinde çekme katın tam kat olarak inşa edildiği gözlenmiştir. Bina ana girişi zemin kattan, sokak cephesinde yer almaktadır. Ana bina dahilinde elektrik, sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları ikmal edilmiştir. Bina giriş kapısı çelik-cam, merdiven basamakları ve sahanlıklar mermerit, merdiven korkulukları alüminyum, dış cephesi söve cephe kaplı, merdivenleri ise mermer kaplıdır. 2 nolu daire binanın zemin katında mimari projeye göre, bina girişe baz alındığında arka cephede konumludur. Taşınmaz 1 oda, mutfak, duş- wc olarak projelendirilmiş olup yaklaşık 27,00 m2 net; 31,00 m2 brüt kapalı alanlıdır. Taşınmaz mesai saatleri itibari ile görülememiş, emsal taşınmazlar incelenmiş ve mimari proje tetkik edilmiş olup mahal incelemesi neticesinde yerinde yapılan gözlemlerde taşınmazın dış kapısının çelik, pencerelerinin ise PVC olduğu görülmüştür. Satışa konu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören konut alanında yer almaktadır.
Adresi:Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Kadı Çeşmesi sokak, No:40,Fatih / İSTANBUL
İmar Durumu :Fatih Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 22.05.2019 tarih, E. 182359 sayılı yazısına göre; Fatih, Yavuz Sultan Selim Mahallesi, 2482 ada, 40 parsel sayılı yer, İstanbul IV Numaralı, İstanbul I Numaralı Alanları, İstanbul II Numaralı Yenileme Alanları Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurullarınca uygun bulunarak Büyükşehir Belediye Başkanlığınca 04.10.2012 tarihinde onaylanan, Fatih İlçesi Kentsel, Tarihi, Kentsel Arkeolojik, l.derece Arkeolojik Sit Alanı 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planında, 3.derece koruma bölgesinde, konut Alanında kalmakta olup H: 15,50 mt irtifa almaktadır. Denilmiştir.
Kıymeti : 140.000,00 TL-KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 02/06/1976 Tarih ile yönetim planı bulunmaktadır. Eklenti bilgilerinde; 2 Nolu kömürlük eklentisi bulunmaktadır. Diğer bilgiler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/06/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 29/07/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri: İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-B Blok 1.Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesini İstanbul 10. İcra Müdürlüğü T.Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı emanet hesabına T.C. kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar Milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanunun 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir; alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satıştan doğan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, tapu harcının 1/2'si satış bedelinden karşılanacaktır. Taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklıların, irtifak hakkı sahiplerinin ve diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını, özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını, dayanağı belgeler ile ilan tarihinden itibaren (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacaktır. Bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK.127. Mad. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara ve takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/184 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/03/2020 *Örnek no:27

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR