İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Fatih'te 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942141
Şehir : İstanbul / Fatih
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3917 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL ADALET SARAYI 1.KAT B BLOK KAPI NU:136

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ

2018/3917 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu kaydı/Özellikleri : İstanbul İli, Fatih İlçesi, Arabacı Beyazıt Mahallesi, 1329 Ada, 37 Parsel, 120/4520 arsa paylı, A blok, 6 nolu altı nolu mesken vasıflı taşınmazın tamamı. Yeni Çeşme Sokak No:52 adresinde kain Bodrum+ zemin+ 3 Normal kattan oluşan ana binanın dışı mantolama yapılmış, dış cephe boyası ile boyanmış, pencere kenarları sövelerle süslenmiştir. Binanın ana giriş kapısı ferforje demir doğrama 1.5 kanat kapı olup dış merdivenler hazır mozaik basamaklıdır. Ana merdivenler mozaik basamaklıdır. Dava konusu daire zemin katta 6 no.lu daire olup daire giriş kapısı çelik kapı olup 2 oda, salon, mutfak, banyo- wc den oluşmaktadır. Salon ve odaların zeminleri laminat parke olup, duvarları saten boyadır. Mutfakta mermerit tezgahlı, zemini seramik olup, dolaplan mdf lam profilli kapaklıdır. Tezgah alnı seramik kaplanmıştır. Banyo- wc de dolaplı lavabo, klozet ve sürgülü kapılı duş bölümü mevcuttur. Kapalı balkonu vardır. Pencereleri pvc doğramalı olup, doğalgaz kombi, kat kaloriferlidir. Daire alanı 65,00 m2 dir. Taşınmazın bulunduğu sokak düz bir kotta olup, Silivrikapı Caddesi’ne l00,00 m, Vezir Caddesi’ne 380 m, Koca Mustafapaşa Merkezi’ne 720 m, Yedikule Caddesi’ne 1.4 km, Turgut Özal Millet Caddesi’ne 1.35 km, Fındıkzade Merkezi’ne 1.4 km mesafededir. Vezir caddesi ve Kocamustafapaşa Merkezi ise bölgenin çarşısı konumunda olup, taşınmaz, bu caddelere yürüme mesafesindedir. Millet Caddesine çıkıldığında Çapa Tıp Fakültesi ve Kızılay Kan Merkezi yine yürüme mesafesindedir. Bölgenin çarşısı konumunda olup, her çeşit alışveriş imkanının bulunduğu görülmüştür. Yedikule Caddesine inildiğinde Sahil Yolu ve Aksaray istikametlerine toplu ulaşım aracına ulaşım kolaydır. Millet Caddesine çıkıldığında Çapa Tıp Fakültesi gibi önemli hastanelere yürüme mesafesindedir. Çarşı pazara ve Fındıkzade, Kocamustafapaşa, Aksaray ve Topkapı gibi iç merkezlere çok yakın mesafededir. Millet Caddesi’ne çıkıldığında Topkapı-Aksaray hattına ulaşılmaktadır. Millet Caddesi üzerinde Bağcılar- Cevizlibağ- Eminönü- Kabataş tramvay hattı ve duraklan ile, Taksim- Eminönü gibi merkezlere giden otobüs hattı duraklarının aynca Kocamustafapaşa Meydanından yine Beyazıt-Eminönü-Taksim Merkezlerine otobüs ve dolmuş hatlannın bulunduğu bilinmektedir. Topkapı’dan Çevre Yolu’na E5 ve E6 otobanlanna ulaşılmaktadır. Dolayısıyla bulunduğu yer yukarıda açıklanan taşınmaz oldukça merkezi bir yerde, çarşı pazara çok yakın, yaya ve araç ulaşımı kolay ve toplu taşıma araçlarına çok yakın bir bölge olduğu görülmüştür. Çevrede, eğitim ve sağlık tesislerine ulaşım çok kolaydır. Taşınmazın bulunduğu bölgede yapılan gözlem ve incelemelerde parsel çevresinde cadde ve bağlantılı sokakların ‘ asfalt ve parke taş kaplı, elektrik, su, kanalizasyon, doğal gaz, telefon gibi alt yapı hizmetlerinin yanında temizlik hizmetleri gibi belediyenin verdiği diğer kentsel hizmetlerden de yararlandığı ’, yakın mesafede tramvay, İETT otobüs ve dolmuş hattı gibi olanaklara sahip olduğu gözlemlenmiştir.

İmar Durumu : Dosyaya imar durumu belgesi gönderilmediği görülmüş olup, tarafımızdan e- imar uygulamasından imar durumu öğrenilmiştir. Fatih İlçesi, Arabacı Beyazıt Mahallesi, 1329 Ada, 37 parsel sayılı yerin Konut bölgesinde bitişik nizam 12.50m imarlı olduğu görülmüştür.

Kıymeti : 250.000,00 TL - KDV Oranı : % 1 - Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ADALET SARAYI 1.KAT B BLOK KAPI NU:136

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini İstanbul 10.İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarakyatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satıştan doğan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, tapu harcının 1/2'si satış bedelinden karşılanacaktır. Taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3917 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR