İSTANBUL 13. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İstanbul Fatih'te 110 m² 3+1 daire mahkemeden satılıktır

İSTANBUL 13. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155135
Şehir : İstanbul / Fatih
Semt-Mahalle : TOPKAPI MAH. / TOPKAPI
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 22.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/37 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL 13 SULH HUKUK MAHKEMESİ B2 BLOK 4 KAT DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL13. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/37 SATIŞ

İSTANBUL 13 SULH HUKUK MAHKEMESİ İZALE-İ ŞUYU SATIŞ MEMURLUĞUNDAN TAŞINMAZIN TAMAMLAMA İHALESİ AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Adresi :İstanbul İl, Fatih İlçe, 2094 Ada, 60 Parsel, ARPA EMİNİ MAHALLESİ Mahallesi 4 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 273,75 m2
Arsa Payı : 60/500
İmar Durumu : Fatih Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 26/09/2019 gün ve E-203338 sayıl yazılarında Fatihilçesi TopkapıMahallesi 2094 ada, 60parsel sayılı yer İstanbul IV Numaralı İstanbul I numaralı yenileme alanları, İstanbul II numaralı Yenileme AlanlarıKültür Varlıkları KorumaBölge kurullarınca uygun bulunarak Büyükşehir Belediye Başkanlığınca 04.10.2012 tarihinde onaylanan Fatih ilçesi (Tarihi yarımada) Kentsel Arkeolojik, I derece Arkeolojik Sit Alanı 1/1000 ölçekli Koruma amaçlı Uygulama İmar Planında, 3. Derece Koruma bölgesinde, kısmen ( park ) yeşil alanda, kısmen konut alanında kalmakta olup, konut alanında kalan kısım H=9,50 Mt irtifa almaktadırbilgisinin verildiği görülmüştür.
Özellikleri :Bilirkişiler kurulunun 06.11.2018 tarihli raporundaİstanbul ili Fatih ilçesi Topkapı MahallesiGülbahçe sokak No: 2'de bodrum+Zemin +3 Normal+Çekme Katlı B.A.MK Bitişik nizam olarak inşa edilmiş en az 45 yıllık asansörsüz binada yüksek girişli Zemin kattaki 1 nolu bağımsız bölüm Bahse konu yüksek girişli dairenin bina girişinden sonra mermer basamaklardan yukarıya çıkılarak çelik giriş kapısından içeri girildiğinde Sağ tarafta ayakkabılık ve ön giriş hol, sokak cephesinde balon ve bir oda, banyo, wc ,mutfak ve arka cephede iki oda, yine arka cephede küçük bir balkon olarak 3 oda 1 salon ve bir oda, banyo ,wc, mutfak ve orta kısmında oda+antre şeklinde net kullanım alanının 110,00 M2 olduğu bu daire doğalgaz sobalı olup içerisinde az miktarda eşya bulunmakta ve sürekli kullanılmadığı için taşınmazın genel olarark oldukça bakımsız ve tadilata muhtaç durumda olduğu bildirilmiştir.
Sözkonusu yer, tarihi yarımada, Fatih ilçesinin, konut ağırlıklı bölgesinde,taraftan bir taraftanHaliç kıyısı, diğer taraftan Macar kardeşler caddesi arasında, İstanbul'un en önemli tarihi eserlerin yoğiun olduğu, tarihi ve turisttik ve ticari bölge olup kamu kurum ve kuruluşlarına, hastahaneler, okul, alışveriş merkezleri kültür merkezleri çarşı alanları, elence merkezleri v.s oldukça yakın, herhangi bir yere ulaşım imkanının (Deniz yolu, karayolu, otobüs durakları, marmaray vs) rahat ve yakın olduğu bir konumda hertürlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
Satış Günü : 29/04/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 13 SULH HUKUK MAHKEMESİ B2 BLOK 4 KAT DURUŞMA SALONU -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. İhalenin yapılacağı günün önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. İkinci Bir İhale yapılmayacaktır.
Elektronik ortamda teklif verecekler içinAdalet Bakanlığı Resmi İnternet Sitesinde mevcut e-satış portalı üzerinden Satış Memurluğumuz birim kodu olarak (Birim kodu: 1032570) esas alınması ve mutlaka Memurluğumuz2018/37 DosyaNumarasının belirtilerek Memurluğumuzun internet emanet hesab numarası TR890001 5001 5800 7306 773115 nolu hesabımıza yatırılmasıgerekmektedir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/37 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR