İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Eyüpsultan'da 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997060
Şehir : İstanbul / Eyüpsultan
Semt-Mahalle : DÜĞMECİLER MAH. / RAMİ
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bulunduğu Kat : 2
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6652 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
02.08.2019 15:00
Satış Yeri
:
İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu - B Blok 1. Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL10. İCRA DAİRESİ

2017/6652 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : İstanbul İli, Eyüpsultan İlçesi, Düğmeciler Mah. 341 Ada, 27 Parsel, 19 Nolu Bağımsız Bölüm ''MESKEN'' nitelikli taşınmazın tamamı.
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Eyüpsultan ilçesi, Düğmeciler Mahallesi, Ayten Sokak üzerinden 16 kapı numarası alan, 341 ada, 27 parselde mahallen yapılan incelemede; 880 m2 alanlı parsel üzerinde bahçeli nizamda inşa edilmiş, 3 bodrum kat + 1 zemin kat + 3 normal kat) yedi katlı üç dükkan yirmi üç meskenli apartmanın yer aldığı görülmüştür. Yapı ruhsatı 1979 yılında verilirken, taşınmazda kat mülkiyeti tesisi ise 16.10.1980 yılında yapılmıştır. Binaya dik eğimli yan sokak üzerinden kot verilmiş olup, yapı girişi bahçe içinden bodrum kattan sağlanmaktadır. Binanın dış cephe duvarları sıvalı ve boyalı, teras tipi çatılıdır. Binada katlar arası ulaşım dökme mozaik basamaklı merdivenle sağlanmaktadır. Apartmanda 2. katta yer alan, 40/1000 arsa paylı 19 b.b nolu mesken Ayten sokağa ve yan sokağa cephelidir. Keşif esnasında kıymet takdirine konu 19 b.bölüm nolu (Kiracı tarafından kullanıldığı beyan edilen) dairenin kapalı olduğu görülmüştür. Betonarme binada asgari özelliklerde müştereklik sağlayan emsal dairede inceleme yapılmış ve ayrıca bina sakinlerinden daireye ait ilave bilgiler toplanmıştır. Bu verilere göre; Borçlu dairesini emlak beyannamesinde 90 m2 olarak beyan etmiştir. Yerinde yapılan incelemede de yaklaşık brüt 90 m2 alanlı olduğu belirlenmiştir. Mesken, antre-salon-koridor-mutfak-2 adet yatak odası-banyo-wc-3 adet balkon piyeslerinden oluşmaktadır. Balkonların 1 adedi kapatılmıştır. Ana giriş kapısı çelik doğramalı, pencereleri çift camlı pvc doğramalıdır. Alınan bilgilere göre iç cephe duvarları sıvalı ve boyalı, salon ve oda zemini laminant parke, ıslak hacimlerde seramik kaplamalıdır. Binada elektrik, su, doğalgaz tesisatı mevcuttur. Bazı daireler doğalgaz yakıtlı sobalı sistem, bazıları ise kombili kat kalorifer tesisatlı sistem ısınma sağlandığı belirlenmiştir. Taşınmaz yoğun iskan bölgesi içinde yer almaktadır. Önünden geçen cadde asfalt kaplı olup, yöre kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana arter durumundaki caddeye de yakın bir mesafede olması nedeniyle ulaşım imkanları müsait olup yine çarşı/pazar gibi sosyal tesislere yakın konumludur. Hızlı tramvay hattına ve ana arterlere yakın olması nedeniyle yörenin ulaşım imkanları çok müsaittir.
Adresi : Düğmeciler Mah. Ayten Sokak No:16 D:19 Eyüp Sultan / İSTANBUL
İmar Durumu : Eyüpsultan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 08.05.2018 tarihli yazısında; Eyüpsultan İlçesi, Düğmeciler Mahallesi, Ayten sokakta kain 23 pafta, 341 ada, 27 parsel sayılı yerin 02.07.1998 tastik tarihli 1/1000 ölçekli Eyüp Uygulama İmar Planında “A-4" ile işaretli H:4 kat ayrık nizam KONUT alanında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. (Beyan : Yönetim Planı, Ek:16 Nolu Kömürlük)
1. Satış Günü : 02/07/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 02/08/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu - B Blok 1. Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini İstanbul 10.İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarakyatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satıştan doğan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, tapu harcının 1/2'si satış bedelinden karşılanacaktır. Taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6652 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR