BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Esenyurt'ta site içerisinde 4+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035551
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ÇINAR MAH. / ESENYURT
Oda Sayısı : 4+1
: 150
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 04.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2117 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
ADLİYE EK BİNASI YANI MEZAT SALONU BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2016/2117 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 197 Ada, 4 Parsel, ÇINAR MAH Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm.Satışa konu taşınmaz, tapunun Esenyurt İlçesi, Çınar Mahallesi, 197 ada 4 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt, Esenkent Mahallesi, Enver Paşa Caddesi, No:8/B Regnum Elitkent Sitesi, 3. Blok, B Girişi, K:3 D: 7 adresinde yer almaktadır. keşif tarihinde daire kapısı kapalı olmakla birlikte; Sayın Müdürlüğünüz riyasetinde 27.5.2016 tarihinde yapılan incelemede daire içerisine girilmek suretiyle özellikleri tespit edilmiş olup, söz konusu inceleme dikkate alınmak suretiyle; dairenin plan olarak; giriş holü, salon, mutfak, 4 yatak odası, ebeveyn banyosu, iki ayrı banyo tuvalet ve bir adet balkon ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları mobilya kapı, zeminler laminat parke, ıslak alanlar seramik, pencereler pvc’dir. Daire takriben 168 m2 brüt, takriben net 150 m2 kullanım alanına sahip bulunmaktadır. Daire ankastre eşyalıdır. Daire bir site içeresinde yer almaktadır. Site içersinde otopark, iki adet açık yüzme havuzu, iki adet kapalı yüzme havuzu, bir adet tenis kortu, iki adet sauna, iki adet fitness salonu, kreş, sosyal tesis ve bakımlı yeşil alan, kapalı garaj, siteye hizmet veren market, sitenin tüm ihtiyacını karşılayacak güçte jeneratör bulunmaktadır. Girişler 24 saat güvenlik, kontrollü, görüntülü diyofonludur. Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede uzak olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Yakınında bölgenin çehresini değiştirecek, ekonomik değer katacak çok sayıda prestijli yapının inşaatına halen devam etmektedir. Bina yeni inşa edilmiştir. Alışveriş merkezleri servis araçları ile hizmet vermektedir. Çevre yolları ile E5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkânına sahiptir.Taşınmaz Bahçeşehir semt pazarına yürüme mesafesindedir. Sitenin karşısında Nurten Öztürk Sağlık Ocağı bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 35.064,56 m2
Arsa Payı : 63/35064
İmar Durumu : Dosyasında mevcut Esenyurt Belediye Başkanlığının 30.7.2018 tarihli imar durum yazısına göre; Esenyurt İlçesi, Osmangazi Mahallesi, 197 ada 4 parselin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 13.09.2013tarih ve 1856 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt TEM Güneyi 1.Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Emsal:1.25, Hmaks:12.50 Sanayi alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :TAPU KAYDI GİBİDİR
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ADLİYE EK BİNASI YANI MEZAT SALONU BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2117 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR