BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt'ta daire icradan satılıktır (hisse satışı)

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943239
Şehir : İstanbul / Esenyurt
: 140
Yayınlandığı Gazeteler

HALKIN GAZETESİ BİRGÜN 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1684 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
10.04.2019 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2018/1684 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 118 Ada, 8 Parsel, YAKUPLU Mahalle/Köy, 58 Nolu Bağımsız Bölümün 1/2 hissesi.Satışa konu taşınmaz; tapunun Esenyurt İlçesi Yakuplu Mahallesi 118 ada 8 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Mevlana Mahallesi, Çelebi Mehmet Caddesi ( E-5 Yanyolu ), Evliya Çelebi Caddesi ( 2. cadde) Asya Apartmanı, No:7,8. Blok, K:14, D:58 adresinde yer almaktadır.Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri bilgi alınmak suretiyle tesbit edilmiş olup. buna göre; giriş holü, salon, mutfak, 3 yatak odası, banyo, tuvalet, küçük tuvalet ve iki balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir.Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapılarının panel kapı, zeminlerin ahşap parke, ıslak alanların seramik, tavanların kartonpiyer, duvarların boyalı, pencerelerin pvc olduğu belirtilmiştir.Dairede doğalgaz mevcuttur.Daire takriben brüt 140 m2 kullanım alanına sahip bulunmaktadır.Binada çift asansör mevcuttur. Blok ortak alanları bej mermer olup, merdiven korkulukları demirdir.Açık otoparkı mevcuttur.Site içinde kalmaktadır.Blok önünde çocuk parkı ve oturma alanları bulunmaktadır.Dairede mal sahibinin ikamet ettiği belirtilmiştir.Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine yakın mesafede, Beylikdüzü mevkiinde yer almaktadır.Alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına, metrobüs durağına yürüme mesafesindedir. E-5 karayoluna cepheli konumdadır.Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş hızlı gelişim gösteren bir bölgede yer almaktadır.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.Komşu parsellerini, Bahaous, Real Market, Marmara Park gibi bölgenin büyük alışveriş merkezleri ve Beykoop toplu konut binaları, rezidans tarzı yapılar oluşturmaktadır.Yakın çevresinde çok sayıda özel okul, kolej ve devlet okulu yer almakta olup, bilinen bir bölgede bulunmaktadır.Taşınmazın borçluya ait olan 1/2 hissesi satışa çıkarılmıştır.
Yüzölçümü : 11.273,00 m2
Arsa Payı : 4/720
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Kısmen Park, Kısmen Blok Nizam 15 Kat Konut Alanında Kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 12/03/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 10/04/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1684 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR