BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt'ta daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941714
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ÜÇEVLER MAH. / SAADETDERE
: 112
Bulunduğu Kat : 12
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2839 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
470,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU Büyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2018/2839 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 1338 Ada, 35 Parsel, Üçevler Mahalle/Köy, 12. kat, B giriş, 50 b.b. nolu mesken nitelikli taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Üçevler Mahallesi, 1338 ada, 35 parsel numaralı, 1.653,07 m2 yüzölçümlü, Onbeş Katlı Betonarme Bina Ve Arsası nitelikli ana taşınmaz üzerindeki blokta, B girişinde, 12. katta yer almaktadır. Taşınmazın yer aldığı zeminde Alarga City olarak adlandırılmış site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. D 100 karayoluna, çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumdadır. Site giriş çıkışı güvenlik kontrollüdür. Site, kapalı otopark imkanlıdır. Yakın çevresinde konut ve konut + ticaret türü yapılaşmalar mevcuttur. Yakın çevresinde büyük alışveriş merkezleri (Migros AVM, Marmara Park, Bit Pazarı, Media market, Bauhauss vs.) ve çok sayıda eğitim kurumu ile hastane ve tıp merkezleri, ıhlamur aile parkı, Altınyıldız İlköğretim Okulu bulunmaktadır. Bölgede yoğun bir yapılaşma süreci devam etmektedir. Teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Taşınmazın yer aldığı blok 2 adet bodrum, zemin, 14 adet normal katından oluşmaktadır. Betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Bloğun çift asansörlü ve yangın merdivenli olduğu, ortak merdiven mahallerinde kaplamaların yapılmış olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut olduğu, krom malzemeden imal edildiği, merdiven mahallerinde tavan ve duvar yüzeylerinin boyalı olduğu belirlenmiştir. Bağımsız bölüm; hol+ koridor, mutfak, salon, banyo + wc, çamaşır odası, 1 adet balkon ve birisi ebeveyn banyolu 3 adet oda bölümlerinden oluşmaktadır. Projesine göre net alanı 112,17 m2 dir. Doğal gaz bulunmaktadır. Isınma sistemi buna uygun kombi sistemdir. Dış kapısı çelik olan taşınmazın iç kapıları ahşap prestir. Pencereleri pvc den mamul olup çift camlıdır. Islak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır, vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesinde, Nazım Hikmet Bulvarı İle Bağlantılı 1983. Sokak Üzerinde Alarga City İsimli Site İçerisinde B Giriş, 12. Kat, D:50 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.653,07 m2
Arsa Payı : 14/1653
İmar Durumu : İnşaat tarzı Uygulama İmar Planında TAKS: 0,40/ KAKS: 2,50/ konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 470.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU Büyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satışgiderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasında bulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %1 KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2839 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR