BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/ Esenyurt'ta daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909083
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : İSTİKLAL MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 1+1
: 39
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/108 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.02.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
28.02.2019 14:40
Satış Yeri
:
Adliye Ek binası yanı BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/108 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN


Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 886 Ada, 33 Parsel, KIRAÇ Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm.
SATIŞA konu taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyü, 886 ada, 33 parsel numaralı, 150,00 m2 yüz ölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerindeki yanda fotoğrafı görülen dış kapı numarası 28 olan binada, zemin katta yer almakta olup 90/1000 arsa paylı ve 1 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Atatürk Mahallesinde, 2226. Sokak üzerinde yer almaktadır.
Taşınmazın yer aldığı bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almakta olup çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumdadır. Yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Taşınmazın yer aldığı bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup bodrum, zemin, 3 adet normal ile çatı kattan oluşmaktadır. Binanın dış cephesinin boyalı olduğu, bodrum ve zemin katların pencerelerinde korkuluk bulunduğu belirlenmiştir. Yerinde yapılan incelemede binanın ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut olduğu belirlenmiştir. Bina asansörsüzdür.
İnceleme günü taşınmazın kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Taşınmazın iç mekan özellikleri çevreden sorularak, mimari şekli ve alanı ise İlgili Tapu Müdürlüğünde projesi incelenerek belirlenmiştir. Taşınmaz projesine göre; antre, salon, mutfak, 1 adet oda, banyo+ wc bölümlerinden oluşmaktadır. Projesine göre net 39,65 m2 dir. Dış kapısı çelik olan taşınmazın iç kapıları Amerikan pres kapıdır. Pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır. Islak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcuttur.


Yüzölçümü : 150 m2

Arsa Payı : 90/1000

İmar Durumu : Dosyasında mevcut imar durumu bulunmamakla beraber Esenyurt Belediye Başkanlığının resmi internet sayfasında yapılan imar durumu sorgulamasına göre; Esenyurt İlçesi, Atatürk Mahallesi, 886 ada, 33 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında bitişik nizam, 4 kat, konut alanında kaldığı belirtilmektedir.

Kıymeti : 70.000,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDI GİBİDİR

1. Satış Günü : 01/02/2019 günü 14:40 - 14:45 arası

2. Satış Günü : 28/02/2019 günü 14:40 - 14:45 arası

Satış Yeri : Adliye Ek binası yanı BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/108 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR