BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt'ta 78 m2 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908469
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : SELAHADDİN EYYUBİ MAH. / ESENYURT
Oda Sayısı : 2+1
: 78
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 02.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2985 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 15:00
Satış Yeri
:
Büyükçekmece Adliyesi ek bina yanı mezat salonu Büyükçekmece/ İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2018/2985 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
1- TAPU KAYDI :
Dosyasında mevcut Esenyurt Tapu Müdürlüğünün 8.6.2018 tarihli yazısı eki ve tapu kaydına göre;İstanbul İli Esenyurt İlçesi, Çınar Mahallesi, 319 ada, 9 parsel, 9/100 arsa paylı, 1. Kat, 6 no.lu mesken niteliğindeki bağımsız bölümün kaydı belirtilen bir adet şerh ve alacaklı banka lehine ipotek hakkının bulunduğu görülmektedir.
2- İMAR DURUMU :
Dosyasında mevcut Esenyurt Belediye Başkanlığının 23.06.2016 tarihli yazısına göre; Esenyurt İlçesi, Selahattin Eyyübi Mahallesi, 319 ada 9 parselin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 12.7.2013 tarih ve 1523 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt TEM Güneyi 2.Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında BitişikNizam 5 Kat Konut Alanında Kaldığı belirtilmektedir.
3- HUDUDU VE SAHASI :
Taşınmazın birlikte getirilen paftasının yerine tatbikiyle uygunluğu saptanmıştır.
4- TAŞINMAZIN HALİHAZIR DURUMU :
Kıymet takdirine konu taşınmaz, tapunun Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 319 ada 9 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Selahaddin Eyyubi Mahallesi, Erzurum Kongre Caddesi, 1538. Sokak, Akın Karaman Apartmanı, No:25, (tabelada yan sokaktan aldığı 37 numara yazılı) K:1, D: 6 adresinde yer almaktadır.
Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri Esenyurt Belediyesinden mevcut onaylı projesi incelenmek, emsal daire gezilmek ve bilgi alınmak suretiyle tespit edilmiş olup. Buna göre; daire plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, iki yatak odası, banyo tuvalet, ayrı küçük tuvalet ve bir balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencereler pvc, pencere korkulukları ferforje demirdir. Ortak alanlar bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Dosyasına Esenyurt Belediyesi tarafından sunulan emlak beyannamesine göre; daire takriben 78 m2 kullanım alanına sahiptir. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Binada her katta iki daire bulunmaktadır.
Kıymet takdirine konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Yakınında bölgenin çehresini değiştirecek, ekonomik değer katacak çok sayıda prestijli yapının inşaatına halen devam etmektedir. Alışveriş merkezleri servis araçları ile hizmet vermektedir. Çevre yolları ile E5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkânına sahiptir.Semt pazarına yürüme mesafesindedir.
Yüzölçümü : 78 m2
Arsa Payı : 9/100
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 24/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Büyükçekmece Adliyesi ek bina yanı mezat salonu Büyükçekmece/ İstanbul
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2985 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR