BÜYÜKÇEKMECE 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İstanbul/Esenyurt’ta 70 m² daire mahkeme kararı ile satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077171
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : KOZA MAH. / SANAYİ
: 70
Bulunduğu Kat : 18
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
27.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul, Esenyurt, Çınar Mah. 383 Ada, 3 Parsel, 140 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz, tapunun Esenyurt, Çınar Mahallesi, 383 ada, 3 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt, Koza Mahallesi, Koza Akbatı AVYM, Yeşil Kule, B Blok, K:18,D:140 ( Yerinde 1802 ) adresinde yer aldığı, B Blok 18. Kat, 140 no.lu bağımsız bölümün 1,5 + 1 özellikte inşa edildiği, dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, salonla irtibatlı açık mutfak ve banyo tuvaletten ibaret olduğu, Daire kapısı mobilya görünümlü çelik kapı, oda kapıları mobilya kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencerelerin pvc'dir. Daire takriben brüt 70 m2 kullanım alanına sahip, Daire site içerisinde yer almakta olup, güvenlikli girişe, bakımlı ve düzenli geniş ortak alanlara, çocuk oyun alanına, kamelyaya, süs havuzlarına, fitnes salonu, açık ve kapalı yüzme havuzuna ve kapalı otopark imkanına sahiptir. Alış veriş noktalarına, çarşı pazara yürüme mesafesindedir. E5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Altyapı sorunu çözüme kavuşturulmuş, planlı ve hızlı gelişim gösteren bir bölgede yer almaktadır. Modern şehircilik anlayışı ile inşa edilen çevresi, tamamlanan altyapısı, geçen süre içerisinde tercih edilmesi ve rayicini kısa sürede bulması şeklinde özetlenecek faktörlerle prim yapan yerleşim birimine komşu durumundadır. Bölgede çok sayıda prestijli konut projesi, alışveriş ve yaşam merkezleri yer almaktadır.
Adresi : Esenyurt, Koza Mahallesi, Koza Akbatı Avym, Yeşil Kule, B Blok, K;18 D:140 (Yerinde 1802) Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 70 m2
Arsa Payı : 2/5084
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 23/12/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 27/01/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur. 7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR