BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt’ta 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092031
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / İNCİRTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3704 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU*EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜK ÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2019/3704 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Kurtbostan mevkii, 1481 ada, 10 parsel sayılı, 154,98 m2 yüzölçümlü, 10/100 arsa paylı, ana taşınmaz niteliği arsa olan bodrum kat 1 bağımsız bölüm nolu mesken
Özellikleri : Satışakonu mesken nitelikli taşınmaz tapunun İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, Kurtbostan Mevkii, 1481 ada, 10 parsel numaralı, 154,98 m2 yüzölçümlü, “arsa” nitelikli ana taşınmazın üzerindeki diğer sayfada fotoğrafı görülen binada, bodrum katta yer almakta olup 10/100 arsa paylı ve 1 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, İnönü Mahallesi, 402. Sokak üzerinde yer almaktadır.
Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları büyük oranda tamamlanmıştır. Bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar, İnönü Sağlık Ocağı, Mehmet Akif Ersoy Parkı, Ahmet Temel Parkı, Yeşil Cami, Fevzi Danış İlkokulu ve Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezi bulunmaktadır.
Yerinde yapılan incelemede, ara parsel konumlu olan ana taşınmazın üzerindeki bulunan binanın bodrum, zemin ile 3 adet normal kattan oluştuğu, betonarme karkas tarzda inşa edildiği belirlenmiştir. Binanın bodrum ve zemin katlarının pencerelere önlerinde demir parmaklık bulunmaktadır. Binanın ortak merdiven mahallerinde zeminlerin mermer kaplı olup merdiven korkuluklarının krom malzemeden imal edildiği belirlenmiştir. Binada asansörsüzdür. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.
Taşınmazın özellikleri inceleme günü içerisine girilmek suretiyle belirlenmiştir. Ayrıca İlgili Tapu Müdürlüğünden mimari projesi incelenmiştir. Buna göre, taşınmaz plan itibariyle; koridor, mutfak, banyo + wc, ayrı wc, 3 adet oda ile 1 adet salon bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz incelenen projesine göre net alanı 70,10 m2 dir. Bağımsız bölüm fiili durumda 3 adet odası bulunmasına rağmen projesinde 2 adet oda gözüküyor. Projesindeki arka bahçeye geçiş iptal edilerek, ortak alan bağımsız bölüme eklenerek bir adet oda oluşturulduğu anlaşılmaktadır. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Dış kapısı çelik olan taşınmazın iç kapıları pres kapıdır. Pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazın tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır.Taşınmazda doğalgaz bağlantısının mevcut olduğu belirlenmiştir.
Yüzölçümü : 154,98 m2
Arsa Payı : 10/100
İmar Durumu : Dosyasında taşınmaza ait imar durumu bulunmamakla birlikte Esenyurt Belediye Başkanlığı Plan Ve Proje Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre; Esenyurt İlçesi, İnönü Mahallesi, 1481 ada, 10 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında bitişik nizam, 5 kat, konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU*EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜK ÇEKMECE/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3704 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR