BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt’ta 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978344
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : SELAHADDİN EYYUBİ MAH. / ESENYURT
Oda Sayısı : 3+1
: 87
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRSES 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4261 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
20.06.2019 11:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2018/4261 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz ; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Selahaddin Eyyubi Mahallesi, 1549. Sokak, No:5'de kain, 376 ada, 1 nolu parselde kayıtlı binanın, 3. Katta, 15/90 arsa payına tefrikli (6) nolu Mesken'in tamamıdır.
Ana Gayrimenkul : Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda, köşe konumlu bina bulunmaktadır. Bina konum olarak, 1549. Sokak ve 1523. Sokaklarına cepheli, köşe konumlu olup, Muhsin Yazıcıoğlu Park'ının 100 m güneyinde yer almaktadır. Taşınmaz Erzurum Kongre Caddesine 350 m ve Doğan Araslı Bulvarına 1,5 km mesafededir. Yakın çevresinde Aksa Camii, sağlık ocağı, benzer nitelikte orta ve orta altı gelir seviyesine hitap eden bitişik nizam yapılar ve kısmen boş parseller bulunmaktadır. Muhsin Yazıcıoğlu Parkı, eğitim kurumları, sosyal alanlar ve toplu taşıma araçları ile ulaşıma yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; 2 Bodrum+Zemin+4 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 4 yıllıktır. Dış cephe mantolaması yapılmıştır.Binada çalışmayan asansör mevcuttur.
(6) Numaralı Mesken:Binanın 3. katında yer almaktadır. Katta tek daire bulunmaktadır. Bina girişi 2. Bodrum kattan sağlandığından daire mahallinde 1549. Sokak cephesinde 4. kat görünümündedir. Bina ve daire köşe konumlu olup boş ve kullanılmamaktadır.Mesken; 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc, antre ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odalarda yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Bazı mutfak dolap kapaklarının eksik olduğu öğrenilmiştir. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Dairede kalorifer tesisatı mevcut olup, kombi bulunmamaktadır.Meskenin Brüt alanı : 98,51 m2 , Net kullanım alanı : 87,00 m2 dir.
Adresi : Selahaddin Eyyubi Mahallesi, 1549. Sokak, No:5, D:6 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 170,07 m2
Arsa Payı : 15/90
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı'nda, Bitişik Nizam, 5 Kat yapılaşma şartı ile 'Konut' alanında kalmaktadır.Söz konusu ada parsel üzerinde 2. İdare Mahkemesi'nin 27.09.2013 tarih ve 2012/1286 sayılı Yürütme Durdurma Kararı bulunmaktadır şeklinde belirtilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 20/06/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4261 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR