BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt’ta 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909748
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ÇINAR MAH. / ESENYURT
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3543 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.01.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
14.02.2019 15:15
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/3543 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü 2686 ada 7 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Çınar Mahallesi,Fikri Sönmez Caddesi, 1400. Sokak, No: 62, K: 2. Ve 1. Bodrum kat, D: 1 adresinde yer almaktadır. Dairenin plan itibariyle; alt kat; giriş holü, salon, mutfak, bir yatak odası, banyo tuvalet, üst kat; merdiven holü, salon ( Yatak odası olarak kullanıldığı görülmüştür. ) mutfak, bir yatak odası ( Salon olarak kullanıldığı görülmüştür. ) ve banyo tuvaletten ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Yerinde yapılan plandan bağımsız olarak; dosyasına bir örneği Esenyurt Belediyesince sunulan onaylı mimari projesine göre; 2. bodrum katın tamamen sığınak olduğu, daireye dahil olmadığı, 1. bodrum katta yerinde iki farklı daire giriş kapısı olmasına rağmen sadece bu dairenin yapılmasının planlandığı, plan itibariyle giriş holü, salon, mutfak, üç oda, banyo tuvalet ve ayrı tuvaletten ibaret olduğu görülmektedir. Taşınmazla ilgilenenlerin bu hususa dikkat etmeleri gerekmektedir. Ters dubleks dairenin hem içeriden ahşap merdivenle bağlantısı olduğu hem de alt ve üst katlarına ayrı giriş imkanı bulunduğu görülmüştür. Daire giriş kapılarının çelik kapı, oda kapıları camlı Amerikan panel kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, içeriden bağlantıyı sağlayan merdivenler ahşap, pencereler pvc, pencere korkulukları ferforje demirdir. Binanın ortak alanları bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Dairede ısınma doğalgaz sağlanmaktadır. Alt katın arka cephesinde binanın ortak alanı özelliğinde bir avlu bulunmakla birlikte; daireden avluya çıkış imkanının olmadığı tesbit edilmiştir. Dairede mal sahibinin ikamet ettiği belirtilmiştir. Daire onaylı mimari projesine göre brüt 136,00 m2, net 120,90 m2 kullanım alanına sahiptir. Yerinde yapılan ölçüm ve hesaplamalara göre daire net 110 m2 kullanım alanına sahiptir.Dairenin yola cepheli kısmında pencereler ferforje korkulukludur. Alt katın arka cephesinde binanın ortak alanı özelliğinde bir avlu bulunmakla birlikte; daireden avluya çıkış imkanının olmadığı tesbit edilmiştir.Dairenin alt ve üst katlarını irtibatlandıran ahşap merdivenler. Ahşap kapıların bir kısmı camlı, çıtalıdır.Binanın bulunduğu taşınmaz Esenyurt’un önemli caddelerinden biriyle irtibatlı olup, toplu taşıma araç duraklarına, çarşı pazara, alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulan gelişme gösteren bir bölgede yer almaktadır. Yakınında semt pazarı kurulmaktadır.E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakınında Fi-Yapı Blokları bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Yüzölçümü : 193,30 m2Arsa Payı : 12/100
İmar Durumu: Esenyurt 2. Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam 5 Kat Konut Alanında kaldığı belirtilmektedir
Kıymeti: 280.000,00 TL KDV Oranı: KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/01/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 14/02/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3543 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR