BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Esenyurt'ta 3+1 94 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048740
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : YENİKENT MAH. / İNCİRTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 94
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2626 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 14:10
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI/BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/2626 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 217 ada, 5 parsel sayılı, 135,45 m2 yüzölçümlü, anata,şınmaz niteliği arsa olan, 18/100 arsa paylı, 4. Kat 6bağımsız bölüm nolu mesken
Özellikleri : Satışakonu taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 217 ada 5 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Yenikent Mahallesi, Hacı Bektaş Veli Caddesi, 688 Sokak, Ağgöz İnşaat, No:10, K:4, D:6 adresinde yer almaktadır.
Yerinde yapılan incelemede, dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, ik yatak odası, bir sandık odası, banyo tuvalet, ayrı küçük tuvalet ve bir balkondan ibaret olduğu tespit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc’dir. Ortak alanlar bej mermer, korkuluklar alüminyumdur. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Proje kapak sayfasına göre; daire takriben brüt 109,23 m2, takriben net 94,39 m2 kullanım alanına sahiptir. Binada her katta bir daire bulunmaktadır. Keşif tarihinde asansörün çalışmadığı tesbit edilmiştir.
Satışa konu taşınmaz ilçe merkezinde yer almaktadır. Alış veriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakınında semt pazarı kurulmaktadır. Alışveriş merkezlerinin servis araçları ile bölgeye hizmet vermektedir.
Yüzölçümü : 135,45 M2
Arsa Payı : 18/100
İmar Durumu : Esenyurt Belediye Başkanlığının imar arşivinden yapılan incelemeye göre; Esenyurt Yenikent Mahallesi 217 ada 5 parselin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 12.07.2013 tarih ve 1524 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt Tem Güneyi 3. Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı’nda Bitişik Nizam 5 Kat Konut Alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 01/11/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI/BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2626 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR