BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Esenyurt'ta 3+1 103 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046669
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : TALATPAŞA MAH. / SAADETDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 103
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SÖZ 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18323 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2018/18323 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 2038 ada, 19 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Talatpaşa Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, 1000. Sokak, No: 41 Görer İnşaat Erdönmez Apartmanı, K:4 D:6 adresinde yer almaktadır.Yerinde ve onaylı mimari projesi üzerinde yapılan incelemede; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet, ayrı küçük tuvalet ve ön cepheye bakan mutfak balkonundan ibaret olduğu tespit edilmiştir.Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları camlı Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc'dir.Ortak alanlar mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur.Binada her katta bir daire bulunmaktadır.Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır.Dairede mal sahibinin ikamet ettiği belirtilmiştir.Proje kapak sayfası dikkate alındığında; daire takriben brüt 125 m2, takriben net 103,10 m2 kullanım alanına sahiptir.Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir.Alt yapı sorununun çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çevre yolları ile çıkış imkanına sahiptir.Yakınında semt pazarı kurulmaktadır.
Adresi : Talatpaşa Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, 1000. Sokak, No: 41 Görer İnşaat Erdönmez Apartmanı, K:4 D:6 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 159,29 m2
Arsa Payı : 25/160
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, Bitişik Nizam, 5 Kat, Konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18323 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR