BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Esenyurt'ta 247 m² dubleks ev ve arsası icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155731
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ESENKENT MAH. / İNCİRTEPE
Oda Sayısı : 5+2
: 247
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3938 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.06.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Ekinoba Mh.,Lohdra Asfaltı yan Yol N:107 Çanakkale sk.,AY Merkez karşısı BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/3938 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Özellikleri : Satışa konu konut nitelikli taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Çınar Mahallesi, Kapadık Mevkii, 190 ada, 1 parsel numaralı, 24.185,00 m2 yüzölçümlü, “B.A.K Bina Ve Arsası” nitelikli ana taşınmazı üzerindeki yanda fotoğrafı görülen A12 blokta yer almakta olup taşınmaz 10/800 arsa paylı ve 1 bağımsız bölüm numaralıdır.Bağımsız bölüm Esenkent toplu konut alanı içerisinde, Esenkent Mahallesinde, Enver Paşa Caddesi ile bağlantılı Onur Güvener Caddesi ile kesişen Çetin Emeç Sokak üzerinde yer almaktadır.Bağımsız bölümün yer aldığı yapı adasının nispeten düzenli ve bakımlı bir bahçesi olup içerisinde yetişkin, değişik türde ağaçlar vardır. Yapı adası içerisinde yollar yapılmıştır. Esenkent yerleşim alanı jeotermal sistemle ısıtılmakta olup blok bu sisteme uygun olarak kaloriferlidir. Site açık otopark imkanlıdır. Esenkent yerleşim alanının yakın komşularını Akbatı Blokları,Bahçeşehir ve Boğazköy adlı yerleşim alanları, Eston Ardıçlı Evler Siteleri, Evren 1 ve 2 adlı sanayi siteleri oluşturmaktadır. Yerleşim alanında her türlü teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye belediye ve kamu hizmetleri verilmektedir.Esenkent yerleşim alanı içerisinde alışveriş merkezleri, sağlık tesisleri, okullar, parklar bulunmaktadır. Toplu taşım araçları ile de ulaşılması mümkün olan yerleşim alanına TEM Bahçeşehir ve TEM Esenkent bağlantı noktalarından da ulaşım olanaklıdır. Yakın çevresinde Esenkent Atatürk İlk Ve Orta Okulu ile Aqua Dolphine Su Parkı bulunmaktadır. Yerinde yapılan incelemede, bağımsız bölümün yer aldığı bitişik nizam tarzda ve betonarme karkas olarak inşa edilmiş bloğun bodrum, zemin, 1 adet normal kat ile çatı katından oluştuğu belirlenmiştir. Dış cephesi siding kaplı olan taşınmazın özellikleri inceleme günü içerisine girilerek belirlenmiştir. Buna göre, bodrum katta; salon, açık mutfak, banyo + wc + tesisat odası ve teras bölümleri, içten irtibatlı ve ahşap kaplı merdiven ile ulaşılan zemin katta; antre, salon (şömine bulunmaktadır), mutfak ile balkon bölümleri, içten irtibatlı ve ahşap kaplı merdiven ile ulaşılan normal katta; antre, 4 adet oda, banyo + wc ile 2 adet balkon bölümleri, içten irtibatlı ve ahşap kaplı merdiven ile ulaşılan çatı katta ise; salon, banyo + wc ve teras bölümleri bulunmaktadır. Bağımsız bölüm net 247,00 m2 dir. Yerinde yapılan incelemede bağımsız bölümün pencere doğramalarının ahşap görünümlü pvc den mamul ve çift camlı olduğu, dış kapının çelik, iç kapıların ahşap pres kapı olduğu, ıslak mekanların fayans/seramik, kuru zeminlerin ise parke kaplı olduğu, taşınmazda vitrifiye ve armatürlerin, anahtar, priz ve sigortaların, tezgah ve dolapların tam olduğu belirlenmiştir.
Yüzölçümü : 24.185 m2
Arsa Payı : 10/800
İmar Durumu : Esenyurt Belediye Başkanlığı Plan Ve Proje Müdürlüğünün 29.08.2018 tarihli yazısında; Esenyurt İlçesi, Esenkent Mahallesi, 190 ada, 1 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında Emsal: 0,60 - Hmaks: 6,50 m - konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 1.300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 01/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Ekinoba Mh.,Lohdra Asfaltı yan Yol N:107 Çanakkale sk.,AY Merkez karşısı BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3938 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR