BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt’ta 2+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038397
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : PINAR MAH. / ESENYURT
Oda Sayısı : 2+1
: 41
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2102 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.09.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
11.10.2019 14:20
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol No : 107Çanakkale Sok. Ay Merkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2019/2102 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Satışakonu taşınmazlardan sonuncusu tapunun Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 2574 ada, 17 parsel numaralı, 178,51 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerindeki yanda fotoğrafı görülen üzerinde “Orka İnşaat” yazan, 49 dış kapı numaralı binada zemin katta yer almakta olup mesken nitelikli taşınmaz 8/100 arsa paylı ve 3 bağımsız bölüm numaralıdır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar ile İmam Hasan, Pınar, H. Salman ve Şehit Ömer adlı camiler, Merkez İlköğretim Okulu, 7 Numaralı Aile Sağlık Merkezi ile park bulunmaktadır. Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup bodrum, zemin ile 4 adet normal kattan oluşmaktadır. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2 sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır. İnceleme günü taşınmazın yer aldığı binanın ana giriş kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Dıştan yapılan incelemede binada doluluk oranının tam olmadığı, kıymet takdirine konu taşınmazın yer aldığı katta fotoğrafta da görüleceği gibi taşınmazların boş durumda olduğu belirlenmiştir. İçerisine girilemeyen taşınmazın özellikleri çevreden sorularak ve ilgili Tapu Müdürlüğü’ndeki mimari projesi incelenerek belirlenmiştir. Buna göre, taşınmaz bina girişine göre sol tarafta yer almaktadır. Taşınmaz; antre, banyo + wc, 2 adet oda ile salon + açık mutfak (niş) bölümlerinden oluşmaktadır. Projesine göre net 41,00 m2 dir. Taşınmazda iç kapılar ahşap prestir.Pencere doğramaları ahşap görünümlü pvc den mamul olup çift camlıdır. Pencere önlerine ferforje demirden mamul korkuluklar konulmuştur. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar tamdır.

Adresi: Esenyurt İlçesi, Pınar Mahallesinde, 1240 Sokak ile kesişen 1224 Sokak üzerinde yer almaktadır.
Yüzölçümü: 178,51 m2Arsa Payı: 8/100
İmar Durumu: Onaylı uygulama imar planında konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 80.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 13/09/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : İcra Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol No : 107Çanakkale Sok. Ay Merkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Satışa konu taşınmazlardan ilki tapunun Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 2519 ada, 8 parsel numaralı, 103,80 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerinde bulanan aşağıda fotoğrafı görülen zeminde “Özdemir Apartmanı” olarak adlandırılmış 6 dış kapı numaralı binada 2.katta yer almakta olup mesken nitelikli taşınmaz 18/100 arsa paylı ve 4 bağımsız bölüm numaralıdır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar ile Hüseyin Gürocak Parkı, Şehit Ömer ve Serhan Tirit adlı camiler, Belma Barut İlkokulu, Bağlarçeşme Mahallesi Aile Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup bodrum, zemin ile 4 adet normal kattan oluşmaktadır. Her katta 1 adet daire bulunmaktadır. Yerinde yapılan incelemede, binanın ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden olduğu, binada tek asansör bulunduğu belirlenmiştir. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2 sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır. İnceleme günü taşınmazın yanda fotoğrafı görülen dış çelik kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Bu nedenle içerisine girilemeyen taşınmazın özellikleri çevreden sorularak, emsal 3 numaralı taşınmaz incelenerek ve ilgili Tapu Müdürlüğü’ndeki mimari projesi incelenerek belirlenmiştir. Buna göre, taşınmaz halihazırda boş durumdadır. Taşınmaz; antre, mutfak, banyo + wc, 2 adet oda, 1 adet salon ile 1 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Projesine göre net 49,83 – brüt 56,36 m2 dir.Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. İç kapıları ahşap pres olan taşınmazın pencere doğramaları pvc den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazın tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar tamdır. Fotoğrafta da görüleceği gibi taşınmazda doğalgaz bağlantısı bulunmamaktadır.

Adresi: Esenyurt İlçesi, Bağlarçeşme Mahallesinde, Yaşar Kemal Caddesi ile bağlantılı 1187 Sokak ile kesişen 1194 Sokak üzerinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 103,80 m2Arsa Payı : 18/100
İmar Durumu : Esenyurt İlçesi, Bağlarçeşme Mahallesi, 2519 ada, 8 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında bitişik nizam – 5 kat – konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 135.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 13/09/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol No : 107Çanakkale Sok. Ay Merkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2102 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR