BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt’ta 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01083979
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ÇINAR MAH. / ESENYURT
Oda Sayısı : 2+1
: 45
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 14.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2896 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE2. İCRA DAİRESİ

2019/2896 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 2689 Ada, 4 Parsel, ESENYURT Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Mahallesi, 2689 ada, 4 parsel de kayıtlı olup (İdari Adresi) Çınar Mahallesi 1407. Sokak No:12 K:Bodrum D:2/Esenyurt adresinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina; Bodrum kat+zemin kat+4 normal katı olmak üzere, her kat çift daireli olup 12 daireli ve 6 kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, bitişik nizamda inşa edilmiş olan binanın giriş kapısı çelik kapılı, dış cephesi polyester kaplamalı, kat koridor, merdiven ve sahanlıklar mermer kaplı, alüminyum korkuluklu, asansörlü, doğalgazlı kalorifer ısıtmalı, elektrik, su, sıhhi tesisat mevcuttur. Esenyurt Belediyesi imar arşivinden 2015/24576 nolu projesinde yapılan tetkikle taşınmazın binanın bodrum katında yer alan (2) nolu olduğu, girişte antre, mutfak, salon, iki odalı, banyo+wc mahallerinden müteşekkil yaklaşık net 45.00 m² brüt 54,00 m² alana sahiptir. Yerin de yapılan incelemede, ortak alandan bahçeye çıkış iptal edilip daireye ilave edildiği (3 m²) ve arka bahçeli (17 m²), salon ve oda zeminleri laminant parke kapamalı, antre, mutfak, banyo+wc zeminleri seramik kaplı olup, duvarları sıvalı ve boyalı, banyo+wc duvarları seramik kaplı, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları mevcut, iç kapıları ahşap panel kapılar, konut dış kapısı çelik, mutfakta ise sabit tezgâh ile ahşap mutfak dolaplı, konut pencereleri pvc ve ısıcamlı olup, doğalgazlı kalorifer ısıtmalı, elektrik, su, sıhhi tesisatı mevcuttur. Taşınmazın konumu, İlk ve Ortaokul, park ve aile sağlık merkezine yakınlığı, Ahmet Arif Caddesine 225 m, Doğan Araslı Bulvarına 550 m mesafe de olup, alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkânlardan istifade edecek konumda civarın talep gören konut ve ticaret alanında yer almaktadır.
Adresi : Çınar Mah. 1407. Sok. No:12 D:2 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 182,34 m2
Arsa Payı : 7/100
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 5, İnşaat tarzı Bitişik nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasındabulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.

7- Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5 TL gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine bulgu oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 100,00 TL lik artış farkı aranmasına, 100,00 TL lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu hususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır) 8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2896 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR