BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt’ta 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078210
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ÇINAR MAH. / ESENYURT
Oda Sayısı : 2+1
: 35
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1879 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
105,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Adliye Ek binası yanı Ekinoba mah. Büyükçekmece/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2019/1879 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 2687 Ada, 3 Parsel, ESENYURT Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm.Satışa konu mesken nitelikli taşınmaz tapunun İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt köyü, 2687 ada, 3 parsel numaralı, 179,71 m2 yüzölçümlü ana taşınmazı üzerinde bulunan diğer sayfada fotoğrafı görülen 49 dış kapı numaralı binada, bodrum katta yer almakta olup taşınmaz 6/100 arsa paylı ve 2 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Çınar Mahallesinde, 1416. Sokak üzerinde yer almaktadır. Satışa konu taşınmazın yer aldığı bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla geniş ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumdadır. Yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları büyük oranda tamamlanmıştır. Bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir.Yakın çevresinde Fi Yapı Esenşehir Konutları, Esenyurt Nikah Sarayı, Alevi Kültür Derneği Esenyurt Şubesi, Örnek İlköğretim Okulu, Esenyurt İlk Ve Ortaokulu, Yunus Emre İlk, Orta Ve İmam Hatip Ortaokulu, Koru Park, Çınar Park, ticaret + konut nitelikli yapılar bulunmaktadır.Yerinde yapılan incelemede, taşınmazın yer aldığı binanın betonarme karkas tarzda inşa edildiği, binanın bodrum, zemin ile 4 adet normal kattan oluştuğu, binanın ortak merdiven mahallerinde zeminlerin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden olduğu, binada tek asansör bulunduğu belirlenmiştir. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.İnceleme günü taşınmazın dış çelik kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Bu nedenle taşınmazın içerisine girilememiş olup iç mekan özellikleri diğer kat maliklerine sorularak ve mimari şekli ve alanı ise İlçe Belediye Başkanlığında kat irtifakına esas projesi incelenerek belirlenmiştir. İlgili Belediye’de mevcut mimari projesine göre taşınmaz; antre, salon, mutfak nişi, yatak nişi, s.odası ve banyo + wc bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz net 35,40 m2 alanlıdır. Taşınmazın dış cephe doğramaları ısıcamlı PVC malzemeden mamul olduğu, pencere önlerinde korkuluk tesis edildiği, kuru zeminlerin parke, ıslak zeminlerin seramik/fayans kaplı olduğu belirlenmiştir. Taşınmazda doğalgaz bağlantısının bulunmadığı belirlenmiştir.
Yüzölçümü : 179,71 m2
Arsa Payı : 6/100
İmar Durumu : Dosyasında İlçe Belediye Başkanlığına ait imar durumu yazısı bulunmamakla beraber Esenyurt Belediye Başkanlığının resmi internet sayfasında yapılan imar durumu sorgulamasına göre; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Çınar Mahallesi, 2687 ada, 3 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında bitişik nizam/ 5 kat/ konut alanında kaldığı belirlenmiştir.
Kıymeti : 105.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Adliye Ek binası yanı Ekinoba mah. Büyükçekmece/İstanbul -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1879 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR