BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt’ta 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078066
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ÇINAR MAH. / ESENYURT
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3052 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:45
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2018/3052 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri:İstanbul, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 2682 ada, 4 parsel, 5/100 arsa paylı, bodrum kat, 2 no.lu mesken niteliğindeki bağımsız bölümü taşınmazın kaydı üzerinde belirtilen bir adet şerh ve alacaklı banka lehine ipotek hakkının bulunduğu görülmektedir. Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri emsal daire görülmek ve bilgi alınmak suretiyle tespit edilmiş olup. Buna göre; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, iki yatak odası, büyük banyo tuvalet, ayrı küçük tuvalet ve arka cephesinde avludan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı mobilya çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencereler pvc, pencere korkulukları ferforje demirdir. Ortak alanlar mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Daire takriben brüt 80 m2 kullanım alanına sahiptir. Daire yeni bir binada yer almaktadır. Binada her katta üç daire bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş merkezlerine, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Binanın bulunduğu sokak ve cadde asfalttır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yakın çevresinde konut tipi yapılaşmalar mevcuttur. Semt pazarına yürüme mesafesindedir. Cadde üzerinde Nikah Dairesi hizmet vermektedir. Esenyurt’un Beylikdüzü, Cumhuriyet Meydanı ve TEM bağlantı yoluna yakın konumdadır. Çevresinde çok sayıda ibadet, okul binası, sağlık kurulusu, marketler ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır.

Arsa Payı : 5/100
Adresi : Çınar Mahallesi Ahmet Arif Caddesi, 1409 Sokak, No:11, Bodrum kat, D: 2 Esenyurt adresinde yer almaktadır.
İmar Durumu: Esenyurt TEM Güneyi 2 Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, Bitişik Nizam, 5 Kat, Konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti: 150.000,00 TLKDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü: 13/12/2019 günü 10,45- 10,50 arası
2. Satış Günü: 07/01/2020günü aynı saatlerde
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3052 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 28/10//2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR