BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt’ta 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050217
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : KOZA MAH. / SANAYİ
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4818 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE2. İCRA DAİRESİ

2018/4818 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 3119 Ada, 3 Parsel, ESENYURT Mahalle/Köy, D BLOK 3.KAT 30 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu konut nitelikli taşınmaz tapunun 3119 ada, 3 parsel numaralı, 32.356,40 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerinde bulunan zeminde Maximoon Evleri olarak adlandırılmış sitede, 3F dış kapı numaralı D blokta, 3. katta yer almakta olup taşınmaz 134/130000 arsa paylı ve 30 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı site, adres olarak Esenyurt İlçesi, Koza Mahallesinde, Atatürk Bulvarı üzerinde yer almaktadır.
Site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. TEM Karayoluna nispeten yakın konumdadır. Sitede geniş yeşil alanlar bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi işleri yapılmış olan sitenin yer aldığı bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Çarşı, pazara, alışveriş Mimsan, Evren adlı sanayi siteleri, Fi Side konutları, Sanayi Camii, Boğazköy yerleşim alanı bulunmaktadır. Site giriş çıkışı güvenlik kontrollü olup yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, sosyal tesis ve kapalı otopark bulunmaktadır.
Yerinde yapılan incelemede, bloğun dış kapı numarasının 3F olduğu, bloğun ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, duvar ve tavan yüzeylerinin boya/badanalı olduğu, blokta 4 adet asansör ile yangın merdiveninin bulunduğu, merdiven korkuluklarının mevcut olduğu belirlenmiştir. Bloğun yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.
İnceleme günü taşınmazın dış çelik kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Bu nedenle taşınmazın içerisine girilememiş olup iç mekan özellikleri diğer kat maliklerine sorularak, emsal gezilerek, mimari şekli ve alanı ise ilgili Tapu Müdürlüğü?ndeki mimari projesi incelenerek belirlenmiştir. Boş, oturan olmadığı taşınmaz projesine göre; antre, salon, mutfak, 2 adet oda, 2 adet balkon ile banyo + wc bölümlerinden oluşmaktadır. Projesine göre net alanı 85,40 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalıdır.Dış cephe doğramaları pvc dir.
Yüzölçümü : 32.356,40 m2
Arsa Payı : 134/130000
İmar Durumu : İnşaat tarzı Esenyurt TEM Kuzeyi 2. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında TAKS: 0,30/ Emsal: 2,50/ konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4818 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR