BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt’ta 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047793
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/20708 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 12:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE3. İCRA DAİRESİ

2018/20708 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Atatürk Mahallesi, 2219. Sokak, No:4' te kain, 894 ada, 7 nolu parselde kayıtlı binanın, bodrum katta, 160/1000 arsa payına tefrikli (1) nolu Mesken'in tamamıdır.
Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerinde, bitişik nizamda, Yaşam İnşaat olarak adlandırılmış bina bulunmaktadır. Bina konum olarak 2219. Sokağa cepheli olup, Yusuf Adıgüzel Camii'nin hemen bitişiğinde yer almaktadır. Taşınmaz D-100 Karayoluna 2,7 km ve Metrobüse 2,9 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde Kıraç Mezarlığı, Necmettin Erbakan Parkı, benzer nitelikte bitişik nizam yapılar ve boş parseller bulunmaktadır. Taşınmaz Limak Türker İlkokulu, Kıraç Cami ve toplu taşıma araçları ile ulaşıma yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+3 Normal+Çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 4 yıllıktır. Dış cephe mantolaması yapılmış olup, bodrum kat cepheleri seramik kaplamadır. Arka kısımda binaya ait teras kullanım imkanı bulunmaktadır.
(1) Numaralı Mesken: Binanın bodrum katında yer almaktadır. Katta tek daire bulunmaktadır. Mal sahibi tarafından kullanılmaktadır.Mesken: 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc ve hol hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar ve tavan plastik boyalıdır. Duvar taban kısımlarında rutubete bağlı kararmalar ve dökülmeler oluşmuştur. Mutfak dolapları laminat, tezgah mermerittir. Pencereler PVC doğrama olup, demir doğrama korkuluk bulunmaktadır. İç kapılar Amerikan panel, dış kapı çeliktir. Dairede doğalgaz bağlantısı mevcuttur. Daire ortalama malzeme özelliklerine sahip olup, kısmen bakım ve tadilat gerektirmektedir.Meskenin Brüt alanı : 80,30 m2 , Net kullanım alanı : 59,90 m2 dir.
Adresi : Atatürk Mahallesi, 2219. Sokak, No:4, D:1 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 139,62 m2
Arsa Payı : 160/1000
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı'nda, Bitişik Nizam, 4 Kat yapılaşma şartı ile 'Konut' alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/20708 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR