BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt'ta 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962069
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : NECİP FAZIL KISAKÜREK MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

HALKIN GAZETESİ BİRGÜN 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3618 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2018/3618 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapunun Esenyurt ilçesi, Kıraç Köyü, 386 ada 40 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi, Ali Rıza Bey Caddesi, Irmak Sokak, No: 28-30 Aslan İnşaat Apartmanı, zemin kat, D:8 adresinde yer almaktadır.
Yerinde yapılan incelemede dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, iki yatak odası, banyo tuvalet, ayrı bir tuvalet, ebeveyn banyosu ve bir mutfak balkonundan ibaret olduğu tespit edilmiştir.Daire giriş kapısı mobilya çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, duvarlar desenli boya, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc'dir. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır.Dairede mal sahibi olduğunu söyleyenin oturmakta olduğu belirtilmiştir.Ancak tapu ibraz edilmemiştir.Daire takriben brüt 80 m2 kullanım alanına sahiptir.Bina ortak alanları bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur.
Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir.Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.Yakın çevresinde konut tipi yapılaşmalar mevcuttur.Alışveriş merkezleri servis araçları ile bölgeye hizmet vermektedir. E 5 asfaltına nispi uzaklıktadır.
Adresi : Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi, Ali Rıza Bey Caddesi, Irmak Sokak, No: 28-30, Aslan İnşaat Apartmanı, Zemin Kat, D:8Esenyurt / İST
Yüzölçümü : 340,32 m2
Arsa Payı : 5000/102096
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 kat konut alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3618 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR