BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt'ta 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941976
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / SAADETDERE
Oda Sayısı : 2+1
: 66
Bina Yaşı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

İSTANBUL 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2047 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
195,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2018/2047 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Satışa konu taşınmaz İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, 1916 Ada, 19 Parsel, 3. KAT, 19 Nolu Bağımsız Bölüm nolu mesken vasıflı taşınmazın tamamıdır.
Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda, köşe konumlu bina bulunmaktadır. Bina konum olarak, 940. Sokak ve 942. Sokaklarına cepheli, köşe konumlu olup, Garden City 2. Etap'ın hemen batısında yer almaktadır. Esenyurt Meydanı ve Doğan Araslı Bulvarına 700 m, Devlet Hastanesine 1,3 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde Garden City 1. 2. ve 3. Etaplar, Enver Hoca Camii ve benzer nitelikte bitişik nizam konut amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz sağlık ocağı, okul, cami, gibi konut ve sosyal alanlara yakın konumdadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım rahat yapılmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+4 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 3 yıllık olup, dış cephe mantolaması yapılmıştır. 2 adet asansör bulunmaktadır.(19) Numaralı Mesken :Binanın 3. katında ve güney doğu ( arka ) cephesinde yer almaktadır. Kiracı tarafından kullanılmaktadır. Mesken ; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, çamaşırlık, duş, hol ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ;Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavan kartonpiyerli olup, salon tavan kenarları asma tavandır. Mutfak dolapları lake, tezgah granittir. Ankasrtre ürünler bulunmaktadır. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Pencereler ahşap görünümlü PVC doğramadır. İç kapılar ahşap panel, dış kapı çeliktir. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Mutfak balkonu cam sistemi ile kapatılmıştır. Daire bakımlı olup, iyi malzeme özelliklerine sahiptir. Meskenin Brüt alanı : 80,00 m2 , Net kullanım alanı : 66,20 m2 dir.
Adresi : Fatih Mah, 940.Sok, No:13-15 Lionia Yapı, 3.Kat ,No:19. Esenyurt / İST
Yüzölçümü : 499,64 m²
Arsa Payı : 55/620
İmar Durumu : Bitişik Nizam 5 Kat Yapılayma Şartı ile ''Konut'' alanında kaldığı
belirtilmiştir.Parsel üzerindeki yapıya ait 21/08/2014 tarih ve 2014/26341
sayılı yapı ruhsatı düzenlenmiştir.
Kıymeti : 195.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 22/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2047 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR