BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt’ta 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927053
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : AKÇABURGAZ MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜNAYDIN 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4003 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
01.04.2019 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2018/4003 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZ:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; tapunun Esenyurt ilçesi, Akçaburgaz, 103 ada 34 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Akçaburgaz Mahallesi, Halil Fahri Orman Caddesi, 3008. Sokak No: 11, K:2, D:7 adresinde yer almaktadır.Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri Esenyurt Belediyesinden mevcut onaylı projesi incelenmek, 8 nolu emsal daire gezilmek ve bilgi alınmak suretiyle tespit edilmiş olup, Buna göre; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, iki yatak odası, ebeveyn banyosu, banyo tuvalet, ayrı küçük tuvalet ve iki balkondan ibaret olduğu tespit edilmiştir.Daire giriş kapısı mobilya görünümlü çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencereler pvc'dir,Ortak alanlar bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur.Dairede kalorifer tesisatın mevcut olduğu fakat doğazgazın kapalı olduğu görülmüştür.Onaylı mimari projesine göre; daire brüt 93 m2, net 80 m2 kullanım alanına sahiptir.Bina yeni olup kaliteli malzemeyle inşa edilmiştir.Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine uzak mesafede olup, semt merkezine alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir.Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişme gösteren bir bölgede yer almaktadır.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Semt pazarına yürüme mesafesinde olup, bölgede sosyal hayatı etkileyen faktörler bölgede hızla artmakta ve gelişim göstermektedir.E-5 karayoluna ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.
Adresi : Akçaburgaz Mahallesi, Halil Fahri Orman Caddesi, 3008. Sokak No: 11, K:2, D:7 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 285,90 m2
Arsa Payı : 10/100
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ikiz nizam, 4 kat konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 05/03/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 01/04/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4003 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR