BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Esenyurt'ta 2+1 59 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047787
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / SAADETDERE
Oda Sayısı : 2+1
: 59
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYRINTILI HABER 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/923 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2019/923 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz ; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Fatih Mahallesi, Ünverdi Caddesi, 872. Sokak, No:19'da kain, 1887 ada, 46 nolu parselde kayıtlı binanın, zemin katta, 4/420 arsa payına tefrikli (3) nolu Mesken'in tamamıdır.
Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda, bina bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak, Ünverdi Caddesi ile bağlantılı 872. Sokağa cepheli olarak, çingene mahallesinde yer almaktadır. Taşınmaz, Devlet Hastanesine 850 m, Doğan Araslı Bulvarı ve Esenyurt Meydanına 750 m mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde benzer nitelikte bitişik nizam konut amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Rıfat Ilgaz Ortaokulu, Ali Fuat Üstün İlkokulu, Fatih Camii ve sağlık ocağı yürüme mesafesindedir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım rahat yapılabilmektedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+4 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 6 yıllıktır. Dış cephe mantolaması yapılmış olup, bodrum ve zemin kat cepheleri seramik kaplamadır.
(3) Numaralı Mesken:Binanın zemin katında ve kuzey batı (sokak ) cephesinde yer almaktadır. Mal sahibi tarafından kullanılmaktadır.Mesken ; projesinde 2 adet oda, salon, mutfak, banyo ve hol hacimlerinden oluşmaktadır. Mahallinde daire iç hacimleri değiştirilmiş halde kullanılmaktadır. Örneğin mutfak, salonda amerikan mutfak haline getirilmiştir. Bir adet Wc eklenmiştir.
Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak tezgah üstü dolapları laminat, tezgah granittir. Tezgah altı dolaplar bulunmamaktadır. Banyo ve Wc tavanı betonarme halde olup, vitrifiye malzemesi bulunmamaktadır. İç kapılar ahşap, dış kapı çeliktir. Pencereler PVC doğrama olup, ferforje demir doğrama korkuluk bulunmaktadır. Dairede kalorifer tesisatı bulunmayıp, ısıtma amaçlı olarak soba kullanılmaktadır. Daire ortalama altı malzeme özelliklerine sahip olup, bakım ve tadilat gerektirir haldedir. Dairede üste belirtilen eksik malzemeler bulunmaktadır.Meskenin Brüt alanı: 72,50 m2 , Net kullanım alanı : 59,63 m2 dir.
Adresi : Fatih Mahallesi, Ünverdi Caddesi, 872. Sokak, No:19, D:3 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 475,10 m2
Arsa Payı : 4/420
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı'nda Taks:0.50 , Emsal:2.00, Bitişik Nizam, 5 Kat yapılaşma şartı ile 'Konut' alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/923 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR