BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt'ta 101 m2 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960693
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : BALIKYOLU MAH. / İNCİRTEPE
: 101
Bulunduğu Kat : 6
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/85 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO : ( 107 )ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI/BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2015/85 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 2211 ada, 19 parselsayılı, 277,70 m2 yüzölçümlü, ana taşınmaz niteliği arsa olan, 10/100 arsa paylı, 6. Kat 8 bağımsız bölüm nolu mesken
Özellikleri : Satışa konu mesken nitelikli taşınmaz tapununEsenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 2211 ada, 19 parsel numaralı,277,70 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerindeki zeminde Yavuz Apartmanı olarak adlandırılmış, 22 dış kapı numaralı binada, 8 bağımsız bölüm numaralı olup 10/100 arsa paylıdır. Eklentisi 8 numaralı depodur.Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Balıkyolu Mahallesinde, Balıkyolu Caddesi ile bağlantılı 456. Sokak üzerindeyer almaktadır.
Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. TEM Bahçeşehir bağlantı yoluna yakın konumdadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumdadır. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar, Esenyurt Fevzi Danış İlk Ve Orta Okulu, Esenyurt Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezi, Hudeybiye Camii bulunmaktadır. Yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir.
Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup bodrum, zemin ile 4 adet normal kattan oluşmaktadır.
Yerinde yapılan incelemede binanın zemin katının dükkan nitelikli, normal katların ise mesken nitelikli taşınmazlardan oluştuğu belirlenmiştir. Dış cephesi cam mozaik kaplı olan binanın ortak merdiven mahalleri mermer kaplıdır. Merdivenlerde korkuluk olmadığı belirlenmiştir.
İçerisine girilmek suretiyle özellikleri belirlenen taşınmaz; antre + hol, mutfak, salon, balkon, 2 adet oda (projesinde 3 adet oda), banyo ve wc bölümlerinden oluşmaktadır. İlgili Belediyedeki incelenen projesine göre net 101,15 m 2 dir. Taşınmazın ıslak zeminleri seramik/fayans, kuru zeminleri laminant parke kaplıdır. Dışkapısı çelik olan taşınmazın iç kapıları Amerikan pres kapıdır. Pencereleri pvc den mamul olup çift camlıdır.Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazın tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısının mevcut olduğu belirlenmiş olup ısınma sistemi buna uygun kombi sistemdir.
Yüzölçümü : 277,70 m2
Arsa Payı : 10/100
İmar Durumu :Esenyurt Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 24.05.2018 tarihli yazısında; Esenyurtİlçesi, Balıkyolu Mahallesi, 2211 ada, 19 parsel numaralı taşınmazın İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin12.07.2013 tarih ve 1525 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt TEM Kuzeyi 2. Güneyi 4. Etap 1/1000 ölçekliUygulama İmar Planında bitişik nizam, 5 kat, ticaret + konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 06/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO : ( 107 )ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI/BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/85 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR