BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt'ta 1+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962061
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / İNCİRTEPE
Oda Sayısı : 1+1
: 55
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

İTTİFAK 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4768 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
31.05.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2018/4768 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz İstanbul, Esenyurt İlçesi, İnönü Mahallesi, Doğan Arası Bulvarında, tapunun 1215 ada, 8 parsel numarasında kayıtlı ve Doğan Araslı Bulvarından 88 dış kapı numarası alan 1.521,18m2 miktarlı arsa dahilindeki kat mülkiyeti tesisli Business Center binasında 155/22275 arsa paylı 3.kat 14 nolu meskenin tamamı niteliğindedir.3 bodrum kat+ zemin kat+ 9 normal kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, blok nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, üç yıllık ömre sahip, elektrik, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatı ve asansörü mevcut, tasdikli projesine göre 3. ve 2.bodrum katında binaya ait otopark ve sığınak mahalleri, 1.bodrum katında iki adet depolu dükkan, zemin katında beş adet asma katlı ve depolu dükkan, normal katlarında beşer daireli ana binanın 3.normal katında, yan ve arka bahçe cepheli daire plan itibariyle antre, salon-mutfak nişi, bir oda, banyo-WC ve balkon mahallerinden ibaret, 55,70m2 net, 75m2 brüt alana sahip, emsal taşınmazlarda zemin döşemeleri seramik ve parke, duvarları sıvalı ve boyalı, PVC pencereli, elektrik, sıhhi tesisat ve binasında doğalgaz tesisatı mevcut, gaz bağlantısı tamamlanmamıştır.Satışa konu daire bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören konut alanında yer almaktadır. Taşınmaz borçlu istimalindedir.
Adresi : İnönü Mahallesi, Doğan Araslı Bulvarı, Dış Kapı No: 88, Business Center Binası, 3.Kat, D:14 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.521,18 m2
Arsa Payı : 155/22275
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 5 kat Ticaret+ Konut Alanında kalmaktadır denilmiştir.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 31/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4768 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR