BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt İlçesi'nde daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943260
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ÇINAR MAH. / ESENYURT
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

TÜNAYDIN 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4798 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.03.2019 12:15
İkinci Satış Günü
:
22.04.2019 12:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE3. İCRA DAİRESİ

2017/4798 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Çınar Mahallesi, Erzurum Kongre Caddesi, 1462. Sokak, No:5, Ünal İnş. adıyla kain, 2648 ada, 21 nolu parselde kayıtlı binanın, 1. katta, 15/100 arsa payına tefrikli (2) nolu Mesken'in tamamıdır.
Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda, dış cephesinde Ünal İnş. yazılı bina bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak Erzurum Kongre Caddesi ile bağlantılı 1462. Sokağa cepheli olup, Örnek İlkokulunun 200 m kuzeyinde bulunmaktadır. Taşınmaz Doğan Araslı Bulvarına 1,1 km ve Esenyurt Meydanına 2 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde benzer nitelikte orta ve orta altı gelir seviyesine hitap eden konut amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Sağlık ocağı, okul, cami ve sosyal alanlar yürüme mesafesindedir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım rahat yapılabilmektedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+4 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 5 yıllık olup, dış cephe mantolaması yapılmıştır. Binada asansör bulunmaktadır.
(2) Numaralı Mesken :Binanın 1. katında yer almaktadır. Katta tek daire bulunmaktadır. Mal sahibi tarafından kullanılmaktadır.Mesken; 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc, antre ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ;Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerli olup, salon tavan kenarları asma tavan gömme spotludur. Mutfak dolapları laminat, tezgah mermerittir.Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, dolaplı lavabo ve klozet bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar amerikan panel, banyo ve Wc kapısı PVC, dış kapı çeliktir. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Daire standart malzeme özelliklerine sahiptir.Meskenin Brüt alanı : 120,00 m2 , Net alanı : 102,00 m2 dir.
Adresi : Çınar Mahallesi, Erzurum Kongre Caddesi, 1462. Sokak, No:5, 1. Kat, D:2 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 145,79 m2
Arsa Payı : 15/100
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı'nda; Bitişik Nizam, 5 Kat yapılaşma şartı ile 'Konut' alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 21/03/2019 günü 12:15 - 12:20 arası
2. Satış Günü : 22/04/2019 günü 12:15 - 12:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4798 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR