BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt ilçesinde daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909308
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : İSTİKLAL MAH. / KIRAÇ
: 58
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/452 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
22.02.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2018/452 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 276 Ada, 2 Parsel, KIRAÇ Mahalle/Köy, bodrum kat 1 bağ. böl. Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu daire nitelikli taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyü, 276 ada, 2 parsel numaralı, 140,61 m2 yüz ölçümlü, tarla nitelikli ana taşınmazı üzerinde bulunan diğer sayfada fotoğrafı görülen 13 dış kapı numaralı binada, bodrum katta yer almakta olup 16/100 arsa paylı ve 1 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup bodrum, zemin ile 3 adet normal kattan oluşmaktadır. Son katı çatı piyeslidir. Yerinde yapılan incelemede, binanın ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve demir malzemeden olduğu belirlenmiştir. Bina asansörsüzdür. 8 Yabancı uyruklu kiracı tarafından kullanılan taşınmazın, plan itibariyle; antre, mutfak, banyo + wc, 2 adet oda, 1 adet salon bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz projesine göre ise; hol, salon+ açık mutfak, yatak nişi, mutfak, 1 adet yatak odası ve banyo+ wc bölümlerinden oluşmaktadır. Projesine göre net alanı 58,72 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise parke kaplıdır. Dış cephe doğramaları pvc den mamul çift camlıdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısının mevcut olduğu belirlenmiştir. Taşınmazın pencerelerinde demir korkuluk mevcuttur.


Adresi : İstiklal Mah. Cumhuriyet Cad. Çayır Sok. No:13 D:1 Esenyurt / İSTANBUL

Yüzölçümü : 140,61 m2

Arsa Payı : 16/100

İmar Durumu : Yok, İnşaat tarzı taşınmazın onaylı uygulama imar planında bitişik nizam/ 4 kat/ konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır.

Kıymeti : 100.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 22/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 22/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasında bulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/452 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR